Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2012, 1:20   #4241
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^ e o tome ja pricam, i meni je bilo malo bezveze sto su neke stvari otkrivene odmah u info i u trejlerima. Opis koji si ti stavio na kraj posta odlicno je napisan. Samo osnova i nista vise, ne znam sta im je trebalo da prikazu skoro celu radnju po reklamama. Potpuno se gubi ona misterija, prica se razjasnjava negde na pola filma a ja iz trejlera vec saznao o cemu se radi. Bas bezveze. Ali sam opet uzivao u filmu, odgledacu ga jos jednom.

Tako da ukoliko zelite da gledate film, ogromna preporuka ALI NIKAKO NE CITATI INFO I GLEDATI TREJLERE. Samo nabavite i uzivajte.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
jonathan (1.6.2012)
Stara 1.6.2012, 1:32   #4242
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Vidis.. mozda u tome lezi razlog zasto je niska ocjena.

Spoiler za The Island:
Pa u samom traileru vidis kako je neko od njih dvoice, sponzor ili klon, bijen a u traileru ili na IMDB pise da se radi o trgovini organa sto mozes predpostaviti sta su ljudi u zgradi.


Te je publika vjerovatno cekala da vidi u filmu ono sto vec zna i na kraju bude nezadovoljna.

P.S. Gdje je u prosirenom editoru dugme za spojlere ili moram sam pisati kod "[SPOILER]" ?
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2012, 2:06   #4243
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To a i zato sto je Majkl Bej u pitanju, dosta ljudi ga ne podnosi (cak ni ja) pa troluje po IMDB-u. Mada 6.8 i nije toliko lose, ali opet po meni zasluzuje vise.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2012, 9:26   #4244
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovu temu redovno obilazim i pratim filmove koje preporučujete, na čemu sam zahvalan, našlo se dosta kvalitetnog materijala. Ne komentarišem pošto tema nije tome namenjena, ali ovom prilikom moram dati svoj sud o "Ostrvu" što mi, nadam se, nećete uzeti za zlo.

Ovo je jedan od retkih filmova (mislim da je tek drugi) koji nisam uspeo da odgledam već sam ga posle nekih pola sata ugasio i obrisao sa kompa. Zašto? Zato što je to SF sa odličnom premisom, fenomenalnim zapletom i vrhunskom produkcijom, upropašten standardnin holivudskim preterivanjem koji je priču toliko izbušio da je postala bljutava. Ukoliko vas interesuje zašto imam takvo mišljenje pogledajte spojler, ali samo ako želite da otkrijete i ključne momente radnje.

Spoiler za mišljenje:
Klonovi, uzgajani kao potrošni materijal u striktno kontrolisanom i zatvorenom sistemu, sa mentalnim sposobnostima tinejdžera beže iz takve institucije i posle jednog dana uspešno opstaju u spoljnom svetu i još pri tome izvode vratolomije na nivou akcionih heroja sa sve razumevanjem i upotrebom tehnologije koja im je do pre par časova bila nepoznata? Po meni, akcenat na apsolutno pogrešnom konceptu, previše akcije, premalo drame...


Ali evo, da se vratim na temu jedna preporuka za ljubitelje drame, mada je i generalno vrlo gledljiv i zanimljiv:
Another Year (2010)



Odlična gluma, zanimljiva tema, vrlo dobra priča.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
altec.gs (9.6.2012), Iris (1.6.2012), Mali Mrav (1.6.2012)
Stara 1.6.2012, 12:59   #4245
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odlgedah sinoć ovaj Iron Sky, i mogu vam reći da veće s*anje od filma nisam skoro gledao. Znači, nisam izdržao, pred kraj sam prekinuo sa gledanjem, veće smeće danas ćete teško naći
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2012, 13:03   #4246
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja sam Iron Sky odgledao i meni se dopao. Naravno ja sam ocekivao tu atmosferu B produkcije i nebuloze i bas mi je legla. Prava politicka satira koja simeva danasnju situaciju u svetu, nasmejao sam se par puta. Od mene preporuka ukoliko volite ovakvu vrstu filmova. Ja ne znam sta ljudi ocekuju posle najave da Nacisti planiraju invaziju sa Meseca....Dramu mozda?
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Aibo (4.6.2012), Auror (1.6.2012), Highlander (1.6.2012), Picard (1.6.2012), Skenderevo (1.6.2012), Zemunelo (1.6.2012), ZoNi (1.6.2012)
Stara 1.6.2012, 15:17   #4247
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mada veći problem za taj film (Iron Sky) je što nema dobre glume inače je mogao da bude odlična parodija.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2012, 12:49   #4248
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Project X



Haters gonna hate, ali se meni film svideo...namenjen je mladjoj publici, srednjoskolcima i studentima...nije ni cudo sto su revjuovi ocajni

sa wikipedije:
Citat:
Impact

Following the release of Project X, multiple attempts were made to stage parties inspired by the events of the film.
On March 9, 2012, "Project M" became the first event to gain media attention after a party invite was posted on Twitter by Farmington Hills, Michigan high schooler Mikey Vasovski, and was subsequently passed around thousands of users, to the point that the message was being resent once per second, and was also posted on classifieds website Craigslist. The party was dubbed "Project M" by Vasovski, and the invite contained the address of a foreclosed home where the party would take place. By 9am on March 9, potential party-goers began turning up at the address, but by 11am the party had been officially cancelled after police attended the incident and began turning people away.[49] Based on his marketing of the story, Vasovski was offered a summer internship by Gawker Media.[50] On March 10, 2012, a second party gained media attention, again posted on Twitter. The party, organized by Canadian high school student Hunter Mills, was titled "Project Kris". Within 24 hours of the initial message about the party at Calgary teenager Kris Morrey's house, it had been viewed by over 900,000 people. Morrey claimed the event was intended to be a small party of 30 people before Mills's intervention. Police later spoke with Morrey and his family, but Mills intended to continue with the party at another location on March 10, 2012.[51]
Following on March 13, 2012, two separate parties were attempted in Miramar, Florida and Houston, Texas. In Miramar, a party organized by high schooler Christopher Dade invited people to a foreclosed home to recreate the film as "Project X House Party 2", using YouTube, Twitter, and Craigslist to spread invites. Dade was arrested and charged with $4,000 of criminal damage to the property before the party had began. Police claimed to have turned away 2,000 teenagers who attended the property unaware of Dade's arrest and the party's cancellation.[52][53] In Houston, 13 teenagers were arrested after successfully throwing a party and causing up to $100,000 of damage to an empty home. When police questioned the teens about their motivation, the teens claimed to have been inspired by Project X.[54][55] A second Houston party attracted between 500 and 1,000 guests after invites were posted on Twitter and Facebook, but it resulted in the death of one person after at least one attendee started firing a gun when police arrived to break up the event.[56][57]
On March 19, 2012, in Clearfield, Utah 4 people were injured when gunfire erupted at another "Project X" copycat house-party. The party was held by 16-year-old Destiny McCubbin while her parents were out of town. McCubbin stated, "My parents were out of town and I just wanted to throw a party, you know? Every teenager does that. I didn't expect it to get out of hand. I just wanted everybody to have a good time." Invites were sent out via Facebook to 50 friends, however estimates of 170 people at the party were cited.[58]
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2012, 13:40   #4249
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^bas sam i ja gledao sinoc ovaj film i onako. Nije los, ako ocekujete ono sto treba da ocekujete, meni je sasvim OK. Malo nerviraju balave fore u filmu, vise nerviraju nego sto nasmeju ali dobro drugo nije ni za ocekivati. Volim s' vremena na vreme da odgledam film gde stavite mozak na pauzu. Ako i vi praktikujete isto onda preporuka. U moru tupavih tinejdzerskih filmova ovaj moze da se podnese.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 3:26   #4250
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Detachment

Gledanje ovog filma može izazvati niz neželjenih efekata. Neželjeni efekti obuhvataju vrtiglavicu, konfuziju, osećaj praznine, uznemirenost i nesanicu. Konzumirati na sopstvenu odgovornost.
Vec duze vreme planiram da odgledam ovaj film i nakon tvoje preporuke konacno nabavih.
Ne znam sta da kazem, ja sam jos pod utiskom. Sve ovo sto si opisao....uf. Tera te da se zamislis. Filmcina.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 17:06   #4251
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Project X je radjen po sistemu starog dobrog house party podzanra komedije i nije razocarao, daleko da je to film za pamcenje ili za top 10 iz pomenutog zanra ali na kraju dana pred spavanje kad vam treba nesto da odmorite mozak od posla i ostalih gluposti ovo mu dodje kao poruceno.

Poslednja ispravka: Iris (3.6.2012 u 20:57)
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 20:26   #4252
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

1.
Američki kratki film o grafitima.
Graffiti - Fun or Dumb?


2.
Kratki animirani film Volta Diznija I Salvadora Dalija.
Destino


3.
Kratki Animirani film.
Fallen Art


4.
U sledećem postu...
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 20:59   #4253
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A šta je ^post trebao da nam kaže?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 1:22   #4254
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 9:15   #4255
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A šta je ^post trebao da nam kaže?
Verovatno čovek pokazuje koje je filmove gledao... Znaš, ono: dnevnik gledanja filmova
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 9:23   #4256
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Misli na "sledeci post", koji jos nije napisao (pod 4).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
ZoNi (4.6.2012)
Stara 5.6.2012, 11:46   #4257
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iron Sky (2012)



Nema previše urnebesnih fora ali zato uspešno izbegava bljutave i usiljene. Iako se radi o nacistima, ustvari je najviše isturirana Američka politika, onako domaćinski, do 101 i nazad. Sveukupno fina zabava - preporuka.

The Grey (2011)



Uh, baš me je solidno razočarao film. Očekivao sam prirodnjačku dramu i preživljavanje a ispade više SF horor. Generalno može biti zanimljiv za gledanje kao svaki šablonski horor, makar je uvek je zanimljivo većati ko je sledeći: crnac ili iritanti lik. Međutim, nisam mogao da ostanem ozbiljan kad sam video alfa mužijaka iliti El Chupacabru (pre će proći tako nego kao vuk ). Da je umesto Liama tu Sarah Michelle Gellar, a umesto vukova neki poremećeni lik sa hladnom alatkom, sve bi leglo na svoje.

Ipak, mnogo mi se svidela pesma:

Spoiler za Pesma:
Once more into the fray
Into the last good fight I'll ever know
Live and die on this day
Live and die on this day
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2012, 12:05   #4258
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
aibo kaže: Pregled poruke
nema previše urnebesnih fora ali zato uspešno izbegava bljutave i usiljene. Iako se radi o nacistima, ustvari je najviše isturirana američka politika, onako domaćinski, do 101 i nazad. :d sveukupno fina zabava - preporuka.[/spoiler]
Чек, како мислиш домаћински, с обзиром на то је ово Фински филм?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2012, 12:25   #4259
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Чек, како мислиш домаћински, с обзиром на то је ово Фински филм?
Domaćinski nisam upotrebio za pripadnost i sl. već kao zamenski pridev za obilato i kvalitetno. Barem se u mom rodnom kraju taj izraz koristi u tu svrhu, sad shvatam da možda i nije najjasniji... Inače, kad pominješ Finsku, dobra im je i ona fora vezana za njih.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2012, 13:50   #4260
>>ScReAmEr>>
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Poruke: 160
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 32 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Wimbeldon
http://www.imdb.com/title/tt0360201/

Simpatican film. Od mene je dobio 8/10 Iskreno ne znam zasto ali mi je bas drag film. Gledao sam ga danas posle 100god po treci put.
>>ScReAmEr>> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com