tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 23.5.2022, 15:01   #536
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom

nemam sajt, bavim se marketingom i IT, samo da napomenem da imaš i neka podešavanja u google accountu, koja verovatno nisi ni video, kamo li podesio oko privatnosti, meni je namešteno da me prate zbog lagodnosti, pa ne znam baš kako izgleda kad to sve isključiš..
Plaćanje interneta provajderu nema nikakve veze sa posetom sajtovima, možeš da se kačiš i od komšije niti provajderi plaćaju nešto sajtovima.
Kad smo već kod provajdera tu bi trebao da se zabrineš da li te neko nadgleda i zašto..

Još jednom, nisu sajtovi zaradili pare od prikupljenih informacija nego od reklama, reklame servisiraju reklamne kompanije koje prikupljaju informacije šta voliš da bi ti uvalili reklamu, a provajderi interneta ako te nadgledaju skupljaju tvoje lične podatke za neki dosije, tu dodajmo i zlonamerne sajtove i softwer koji gledaju kako da ti ukradu šifre ili nešto drugo što korisniku nije u interesu..
TV te ne prati, ali mobilni ti je u džepu...

Znači, što se tiče sajta, on pruža neku uslugu, a primalac usluge mora da prihvati uslove korišćenja, takozvani ugovor o usluzi. Kad prihvatiš uslugu, tj čekiraš uslove korišćenja ili End User agreement ti se slažeš sa svim što tamo piše. Ako se ne slažeš ne možeš da napraviš nalog, i slično, zato ti sad na skoro svakom sajtu iskače obaveštenje da prikupljaju informacije i da imaš da čekiraš da se slažeš koje podatke mogu da prikupljaju

Poslednja ispravka: DeCoy (23.5.2022 u 15:38)
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke