Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2012, 3:55   #1
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom HDD temperatura

Ok, definitivno mi treba savet. Kupio sam novi hard pre neki dan. U pitanju je wd5000aakx. Pre toga sam vec imao jedan wd od 160gb. Samo sam dodao ovaj novi do njega. Problem nastaje kada sam odlucio da skinem program kojim cu testirati rad diska, i kada sam video da mu je temperatura 45 stepeni. Odmah sam iskljucio racunar, i pomerio novi hard na najdalji moguci slot u kucistu, mislio sam da ce to resiti problem. Od tad sam poceo da pratim temperature non stop. Medjutim, to nije resilo problem. Temperatura konstantno raste sto kompjuter duze radi, i uvek dodje do 45 stepeni minimum, jednom je cak presla 50. Onda sam resio da kupim dodatno hladjenje za kuciste, ali s obzirom kakvo je vreme, i da je vikend, mislio sam da ce to moci da saceka do ponedeljka. Otvorio sam kuciste i ostavio ga tako da radi, sto je ustalilo temperaturu na 42 stepena.
Medjutim, malopre se desilo nesto sto nikako nisam ocekivao. Nisam uopste bio za racunarom tad. Pojavio se bsod, i racunar se restartovao. Pri ponovnom ukljucivanju javilo mi je problem sa novim hardom. Kada sam pokrenuo sistem, u hdd sentinel mi je pisalo da je maksimalna temperatura danas 43 stepena, sto znaci da nije doslo do nekog naglog pregrevanja. Onda se racunar jos jednom restartovao. Sad sam stavio neki stari kuler od procesora da duva u hard sa strane dok ovo kucam.

Jos da dodam da se stari hard manje greje i da mu je temperatura uvek za stepen do tri niza od novog. Takodje, novi hard nije najbolje zasrafljen za kuciste jer nisam nasao odgovarajuce srafove, pa se klima malo, negde sam nasao da i to moze da bude problem.

Zelim da cujem svaki vas savet, od toga kako da trenutno smanjim zagrevanje, do toga koji hladnjak da kupim i gde da ga stavim (posto to do sad nisam radio). Hvala unapred!
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke