Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2007, 19:20   #16
seraph1m
Član
 
Član od: 29.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku seraph1m
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Naziv : Gothic 3
Razvojni tim: Piranha Bytes
Izdavac : JooWood

Najnoviji nastavak Gothic serijala, da li je i najbolji? Nisam baš bio neki fan Gothic igara, istina probao sam drugi deo ali posto je izdanje igre bilo na nemačkom jeziku dobila je brz uninstall, tako da sam sa zebnjom pristupio igranju ovog naslova. Relativno brza instalacija sa propratnim slikama iz igre i reklama za nvidiu... Prvi utisak igranja je bio bolan tj. zašto ovoliko secka?! Konf. mi uopšte nije slaba A643000+, 7600GT, 1gb rama. Procunjao sam onda po forumima da vidim da li se to i kod drugih dešavalo i rekli su mi da je rešenje u patchevima (1.12 u mom slučaju). E ovo je vratilo stvari na svoje mesto. Naš glavni junak se vraća sa svog putovanja u Myrtanu i zatiče je u totalnom haosu, what the hell, pita se on?? Od lokalnih seljaka kojima je pomogao u istrebljivanju jedne čete orkovske gamadi saznaje da je svet u haosu i da orkovi vladaju. Postoje i pobunjenici i gues what jedno od njihovih skrivališta je upravo u obližnjoj šumi. I tu počinje vaše putešestvije...Još u prvoj misiji vidim da je sistem borbe sada dosta bliži hack & slash pristupu, nekima se neće svideti ali je meni mnogo praktičnije. Dobra je stvar što se možete prikloniti bilo kojoj frakciji, što vas vodi ka jednom od tri različita završetka tako da postoji određena doza nelinearnosti u igri. Vašeg lika možete istrenirati exp poenima koje dobijate u borbama sa suparnicima tako da je napredak po levelima vrlo prost. Razgovori sa NPC-ovima su vrlo živopisni i teško da će te čuti dva puta isti glas. Da, još nešto što igra potpuno potencira jeste značenje reči quest, naime npc vam samo govori smer lokacije koju tražite a na vama je da procunjate po šumi i da nadjete to mesto. Šume, a uopšte i svi ostali otvoreni predeli su prepuni raznoraznih životinjki koje se neće libiti da vas napadnu bez pardona...verujte mi da je ponekad lakše ubiti četu orkova nego čopor vukova. Inventar i quest book su vrlo laki za korišćenje i svako ko se ikad sreo sa ovakvim tipom igre razumeće ih iz prve. Muzika i ambijentalni zvuci u igri su odlični odrađeni. Za čisto pravolinijsko prelaženje igre treba vam oko 50sati, što možete lako duplirati ako ste avanturista i želite da se popnete na svaki vrh brda ili najviši toranj samo da bi češkali d**e i posmatrali prizor. Toplo preporučujem svim ljubiteljima RPG žanra, po meni još koji patch i Oblivion neće imati šta da traži pored ove igre...


Ocena:92

Poslednja ispravka: holodoc (26.1.2007 u 19:49)
seraph1m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke