Prikaz jedne poruke
Stara 2.10.2010, 13:45   #93
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Uf,al ste vi promasili sustinu svega o cemu sam pisao.Prvo, jedini razlog zasto preporucujem drugima arch je da uzivaju u linux-u kao sto ja uzivam,znaci cist altruizam,nemam tu nikakve licne koristi,niti na taj nacin zadovoljavam neke svoje komplekse,posto imam jedan veoma ispunjen zivot i zadovoljstvo nalazim u drugim stvarima(normalno, prihvatam da razliciti ljudi u razlicitim stvarima uzivaju).Ja sam probao sve popularne i manje popularne distro-e,ali toliko slobode i jednostavnosti i funkcionalnosti i kontrole nisam nasao ni na jednom osim arch-a(sto ne znaci da su drugi mnogo losiji).
Drugo,ne mogu da shvatim kako neko moze uporedivati debian testing sa arch-om,cak debian unstable kaska u paketima za arch-om i naravno u stabilnosti.
Znam daleko vise njih koji su presli sa debian-a na arch,nego obrnuto(mada su to razlicite filozofije i ne moze se uporedjivati).
Ja licno nikad ne bih koristio debian ili centos i sl.,zato sto volim da imam najsvezije programe,a ne da vozim firefox 3 kad na arch-u bude firefox 4 u upotrebi.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke