Prikaz jedne poruke
Stara 1.10.2020, 20:32   #455
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Ljudi navijaju da nV dobije po ušima da bi za manje para mogli da kupe opet nVidiju... Znam ljude koji su brojali dane do bankrota AMD-a, kleli se da ne mogu da žive bez PhysX-a, na kraju em PhysX je mrtav (još je i izbačen iz novog Unreal enginea), a ti likovi danas imaju PS4, sav nakrcan AMD hardverom, i broje dane do izlaska petice... Kaže PC dobar samo za gledanje filmova. Kad smo kod konzola, boreći se za tržište i MS i Soyny svoje jeftinije verzije konzole prodaju s gubitkom, šipak da se ne bore, stoga nema smisla priželjkivati ičiji bankrot kao da imaš neke koristi od toga. Osim ako potajno ne radiš za neku od navedenih...

A Moore's Law is Dead kaže da nVidija zapravo jako malo zarađuje od Ampere kartica, jer im je skupa proizvodnja zbog specifičnog kulera i skupe memorije, te ako ih AMD klepi i budu prinuđeni spuštati cijene moraće ih prodavati s gubitkom kao i konzolaši. Dali zapravo nešto znaju možemo samo špekulisati, samo znam da se nadam što boljim performansama za što manje para, lol. Sad, vala, ako ne iskoriste ovako jadno lansiranje ne znam kad će ponovo dobiti novu priliku. Intel je zasluženo dobio svoje, red je malo da se posvete i GPU segmentu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke