Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2020, 22:14   #351
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 714
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Istini za volju, nije da ne razumijem nV fanove/fanbojeve, čak i mene malo povuče hajp na prezentacijama, kao i prethodnih godina, a opet nikako da naučim. Kad je Huang pljusnuo slajd sa "duplo performanse u poređenju sa 2080", to se diskord na kom sam bio valjao u "Loooool AMDead", a većina su AMD fanbojevi... Onda iz dana u dan cure informacije i hajp splasne, onda vidiš konačno recenzije i nestane potpuno. Pa onda nVidija pojasni da je duplo samo u par RT igara, a onda vidiš i da je 3090 10% brži od 3080, a više nego duplo skuplji:

https://videocardz.com/newz/nvidia-g...view-leaks-out

I tako, padneš na hajp oko "niskih" cijena, ali niko normalan ne bi trebao na to gledati kao nisko u poređenju sa precijenjenim Turingom, da bi gledao kad ćeš biti skalpovan na ebayu za mnogo više jer su zalihe nikakve. Padaš na hajp oko RTX performansi koje su malo bolje, i sve što ti na kraju ostaje jeste sitniš za koji si panično prodao svoj 2080Ti.
Zato sto je lako slagati ljude kad im pricas ono sto zele da cuju pogotovo kad dolazi sa mesta koje se percipira kao autoritet a POGOTOVU kad se doda marketinska naucno bazirana tehnika .
Secam se kad je izasao Outer Worlds koliki je hajp bio. Poceo sam da igram i racocarao se . Ovde sam na forumu ostavio poruku sta ce se desavati u vezi sa hajpom i reakcijama kao prognozu da vidim da li mozae da se predvidi reakcija ljudi ako se imaju potrebne informacije ( da je igra krs naprimer). U vreme dok sam pisao poruku reci za OW da je dosadni mediokrititet....pa da te ubiju " jer si fan Betezde , jer si glupo itd
A ocigledno je bilo da ce hajp proci i isti ljudi koji vicu da je igra godine i slicno ce sami pljuvati igru i samtrati da je losija nego sto bi smatrali da nisu samoubedjivalli sebe u nepostojeci kvalitet.
Ti masovni hajpovi su jako zanimljiv fenomen i lako predvidivi samo ako malo prati covek stvari i iskljuci emocije u odnosu na svoje zelje .Na zapadu gde su ovakve stvari vec tradicija lakse je obrnuti ljude ali i ovde pocinju da se zalecu i sve vise iskljucuju mozak.
Kad se otvarao trzni centar kod mene lomili su se ljudi , odjednom svakom treba sve bas sto je na akciji itd , a kupovali su po istim uslovima kao sto mozes svaki dan da kupis bez cekanja u redu satima itd .
Fenomen majke mi
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke