Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2017, 15:27   #78
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Philips 49PFS4131 za manje od 52k sa 4 god. garancije. Ima S-IPS panel koji nije za gledanje u potpunom mraku, mada pozadinske LED trake ili sijalica to solidno rešava.

To je ako bi kupovao ovde u maloprodaji, a ne od preko, a pošto si otkucao u dinarima, računam da bi ovde.

I taj model čita sve „živo“:
Citat:
Multimedijske aplikacije
Formati reprodukcije video zapisa: Datoteke: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, HEVC (H.265)
Podrška za formate titlova: .SMI, .SRT, .SSA, .SUB, .TXT, .ASS
Formati reprodukcije audio: AAC, MP3, WAV, WMA (v2 do v9.2)
Formati reprodukcije slike: JPEG, BMP, GIF, PNG
Sa Bencha što je član kupio na osnovu moje preporuke (32PFS4132, ali 1 (2016.) i 2 (2017.) su manje-više 90% isti):
Citat:
Nemam baš nešto vremena ovih dana da iskomentarišem o gorepomenutom Philipsu koga sam uzeo, pa ću samo ukratko.

Naravno, posle CRT televizora, koga praktično već godinama nisam ni gledao osim u specifičnim situacijama, ovo je baš osveženje za oči. Kapiram da bi sličan utisak bio i sa Vox-om od 18-19 hiljada.
Na prvi pogled, displej je zaista odličan, ali to tek kad sam ga "nahranio" kvalitetnim materijalom na USB-u. Što se zemaljskih kanala tiče, tu sam prvo naleteo na problem, jer sam mislio da je Mts davao i HDMI kabl uz svoj STB. Kako ga nije bilo, bio je prinuđen da radi na SCART-u 2 dana i zaista je slika bila daleko od impresivne. Situaciju je popravio HDMI, ali i dalje nije za gledanje metar ispred TV-a.

Međutim, odlučim ja da ga namučim, skidao sam filmove od 10-ak GB, x.265 kompresiju, ćirilične (neUnicode) titlove, DTS zvuk (da podržava ga, šta god pisalo u specifikacijama!), 1080p, sve guta bez problema, a slika je zahvaljujući dobrom materijalu izuzetna. IPS je definitivno u pitanju, uglovi gledanja dobri, crna i ne baš, pa planiram u budućnosti da ga častim led osvetljenjem pozadi. Jedino gde totalno pada je to što neće da čita 4K materijal. Mislio sam da će ga downscale-ovati, ali on odbija da pusti video.

Sve u svemu, sad ću možda i provoditi 7-8 sati nedeljno uz TV.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke