Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2009, 16:42   #108
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Mozda, a mozda i ne . Niko od nas ovde nije 100% siguran u namenu te trake. Ja sam naveo skidanje IHS kao poredjenje, ne kao nesto sto treba raditi. IHSovi na novijim procesorima su zalemljni (soldered) za jezgro, pa bi gubitak trebao da bude manji, ali eto, postoji. Zato sumnjam u efikasnost te trake. Da je grafit tako dobar provodnik toplote, imali bi i grafitne paste valjda? A pasta se i fabricki nanosi (cipsetovi, GPU-ovi itd...) Sto bi laptop bio izuzetak?

Kako god, necu da idem dalje u sirinu, svi imamo pravo na svoje misljenje... Po meni je kuler efikasniji bez toga i toliko o tome
Možda ti ili neko odavde nije siguran šta radi "ta" Alu traka/ grafit... ali ja sam bogami letos imao dva primera u servisu gde P4 na 3.0GHz nakon skidanja trake i grafita kreće da pregreva i da se gasi. Pasta nije pomogla i kuler je morao da se menja jer nakon skidanja trake jednostavno nije hteo da nalegne na procesor više kako valja. Tako da je to to, Ko oće slobodno neka skida alu traku i grafit ja samo kažem kako netreba raditi i šta može da se dogodi...

Tako da je svako slobodan sa svojim kompom da čini kako mu je volja, a što se mene tiče rasprava na ovu temu završena....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke