Prikaz jedne poruke
Stara 6.12.2010, 2:29   #190
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
NukeR kaže: Pregled poruke
Ovako: Pre par dana sam isprobavao nesto i posto to nisam radio pre, pokusao sam da vidim da li moze BIOS da se upali kada hard nije povezan sa maticnom, otkacio sam kablove od harda i kada sam upalio komp on se posle 2 sekunde sam ugasio kao da je nesto "pregorelo" i posle toga nije mogao da se upali na dugme mozda 2 minuta, a kada se konacno upalio monitor je bio na stand by, povezao sam kablove od harda ponovo ali ostalo je isto, jednostavno monitor je stand by...pokusavao sam sve i svasta ali uvek je isto...zna li neko sta bi mogao da bude problem, inace komp je dosta star nekih 6 godina ali se nista nije kvarilo do sad...ja mislim da je crklo napajanje ili maticna, ali na maticnoj svetli lampica, sve radi kao normalno ali "pacijent je u komi"
Trebalo bi da BIOS prijavi nepostojanje sistemskog diska ako je kabal od diska iskjlučen ... Znači,trebalo bi da imaš "sliku" na monitoru.
Nadji/skini Linux Knoppix Live CD pa probaj da butuješ sa njega.Ako je sve ostalo OK Knoppix će se podići čak iako u kompu nepostoji HDD .

Citat:
NukeR kaže: Pregled poruke
I da, kada je upaljen komp i kada izvucem traku od harda tad se cuje zvuk hard diska, ovako dok je povezan kao da je mrtav, ali 99% nije problem u njemu...
Ee super si to uradio,čupao kablove dok je komp bio u radu .

Probaj otkači sa ploče sve i povadi sve kartice.Neka ostane samo cpu sa kulerom,utaknuto napajanje i žičice od kućišta (on/off button,...).Uradi onda Clear CMOS pa potom upali komp u takvom stanju.Posle minut dva ga ugasi.Montiraj nazad sve kablove i komponente,upali ga i učitaj defaults u BIOSu ako dobiješ prikaz na monitoru.
Ako nedobiješ prikaz,msm da ćeš morati metodom zamene da tražiš šta je vrisnulo.Btw,sumnjam na ploču .

Koji je sastav kompa btw ??
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke