Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2020, 19:54   #1611
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Meni je licno najveci problem, a koji nisam mogao da izbegnem, mehanika neprijatelja koji su dosta veci nivo od tebe, iliti neprijatelji sa lobanjom mesto broja. Zeznuti su samo zato sto igra vestacki negira svaki udarac tako sto ga podeli sa 100. Nabadao sam trola u pecini koji je bio "lobanja" nivoa, radio po 2 dmg-a po udarcu, otisao, dobio level, nista nisam budzio, nisam opremu menjao, trol ima sada broj iznad glave, udarac 200 dmg-a. Nadam se da takve baljezgarije nece biti u CP2077.
Slažem se, bilo bi smešno/tužno videti da nekog neprijatelja visokog nivoa u CP2077 puniš sa sto kila sačme i gađaš nekoliko puta bazukom da bi mu skinuo delić energije. Ajd bosevi su ok, ali ako je regularan npc...

Ja zapravo volim mehaniku iz akcionih igara (rdr2, gtaV, Last of Us 2) gde je pucnjava i borba rešena manje-više realno... metak u glavu... bum - mrtav, metak u nogu... bum - šepa, sačmara u telo - nema ga, itd. Osobine poput inteligencije, snage, refleksa i drugih bi i dalje mogli da se koriste aktivno i da veoma utiču na same kvestove, ali ne bi trebalo previše da utiču na samu borbu. Recimo da mi ne zavisi od toga da li će +1 poen u Guns skill da mi odluči da li ću nekog da pucam jednom-dvaput ili pet-šest puta dok ga ne ubijem.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (23.10.2020 u 20:35)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
doctor (24.10.2020)