Prikaz jedne poruke
Stara 16.6.2009, 14:58   #1
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net

E ovako, pokusacu sto bolje da vam objasnim konkretan problem.

Naime, imam wireless konekciju, 2.4ghz antenu koja je nakacena na wireless ruter. Taj isti ruter ima 5 lan slotova, sto znaci da 5 racunara moze da se nakaci na njega i da ima izlaz na net.

Taj ruter delimo komsija i ja, i podesio sam ga na station infrastructure, sto znaci da oba racunara imaju izlaz na net, ali ne vide jedan drugog.

E sad, posto sam uzeo laptop pre neki dan, sada bih hteo da umrezim i njega tu, ali da moj desktop vidi laptop, tj. da budu umrezeni, a ne znam kako to da izvedem a da ne pretvorim ruter u obican lan hub, tj. da wireless ruter i dalje ima izlaz na net, ali da su racunari umrezeni...

U pitanju je wireless ruter Planet 54mbit, model tacan ne znam. On ima sledece modove u kojima moze da radi, pa bih molio objasnjenje svakog jer je mozda bas neki od tih onaj koji meni treba:

1. AP
2. Station Ad-hoc
3. Station infrastructure
4. AP Bridge - point to point
5. AP Bridge - point to multipoint
6. AP Bridge - WDS
7. Universal repeater

Dakle jos jednom. Potrebno mi je da namestim taj ruter da svi racunari imaju izlaz na net, a da se oni medjusobno vide, tj. da napravim lan. Hvala unapred.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke