tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 16.12.2020, 9:26   #4736
points
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Roma
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Koristio sam mjesecima svoj licni laptop za home office, od marta do novembra, dok nisam dobio novi poslovni. U tom periodu kad god sam morao na online sastanak (koristimo Cisco Webex) svaki put kad bih se probao ukljuciti a da je ukljucen VPN za work from home, automatski bi mi Windows izbacio plavi ekran (koji negdje imam sacuvan, mogu prenijeti koji je error ako je potrebno). To se dogadjalo nekoliko puta dok nisam shvatio da je konflikt sa VPN-om (koji je isto Ciscov sistem) i jednostavno sam ga poceo iskljucivati ako moram na Webex i sve je bilo OK.

Do prije 10ak dana, kad mi se (moguce da je nakon upgrade-a) poceo pojavljivati novi plavi ekran s novim erorom: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Napominjem da ga vise ne koristim u poslovne svrhe, dakle nista VPN i Webex. Jednostavno sam bio na jednom forumu i pokusao pisati normalan post i 3 puta u jednoj veceri mi se to desilo. To me je malo zabrinulo jer imam podatke koje ne zelim izgubiti, a nemam eksterni disk da ih prebacim.

Nekoliko dana ga nisam koristio i poslije toga svaki put kad sam ga ukljucivao vise nisam imao taj problem, ali me svakako brine.

Da li da se javim HP-u? U pitanju je HP Pro Book 470 G5.
Radi li se o hardverskom problemu (nadam se da ne) ili samo o softverskom?
points je offline   Odgovor sa citatom ove poruke