Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2020, 23:00   #872
Eni
Banana

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 677
Zahvaljeno 2.458 puta na 1.244 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Njihov level nesposobnosti je i dalje zapanjujuci
Ajd sad da ne preterujemo, ja sam na steamu sad će evo 11 godina, nijednu sezonsku rasprodaju nisam propustio, i do dana današnjeg svaka obori prodavnicu barem na nekoliko sati, a dešavalo se ranijih godina da ni 2. dan ne može ništa da se uradi/kupi. Da kod Epica je nešto drugačiji problem, ali tehnički gledano svodi se na skaliranje, a to nije lako odraditi.

Ako si previše optimističan i zakupiš resurse (i steam i epic koriste CDN poput amazon, akamai i slične druge provajdere) pa se ne iskoriste, bacio si milione dolara. Ako zakupiš malo, redovno ili čak "osrednje više od uobičajenog" pa ne bude dovoljno i servis negde pukne, ljudi te pljuju kao da si udario vrata gareže vozeći unatrag.

Ovo je malo ozbiljnija poslovna odluka od toga i ne treba zaboraviti ni da je njima, steamu i epicu, neka vrsta reklame kad padne servis, jer onda kažu "jao koliko ljudi je navalilo mi povećali kapacitet a opet nije bilo dovoljno" pa se o tome piše, ime im se provlači kroz novine, sajtove, blogove, tv vesti čak...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Akumu (16.6.2020), bokela (18.6.2020), player1 (16.6.2020)