Prikaz jedne poruke
Stara 27.8.2007, 22:12   #69
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@ K'R' HooD

Kao što reče Voja nije ih suviše teško zameniti već moraš naći odgovarajuće zamene , ja bi ti još dodao da moraš posedovati i kvaalitetan alat (SMD lemilicu i u kekim slučajevima i "duvaljku") kako bi kvalitetno zamenio kondenzator ili neki drugi sitan deo na matično a da pritom ne rizikuješ da je spališ ili oštetiš neki osetljiv deo prevelikom temperaturom na vrhu lemilice . Konkretno u nišu ima 2-3 kvalitetna majstora koji mogu da tako nešto odrade na gotovo svakoj ploči ili elektronskom sklopu uopše ... U svakom slučaju nebih ti savetovao da sam radiš bilo kakve intervencije lemilicom na matičnoj i ako ustanoviš fizičko oštećenje/promenu na nekom od delova na matičnoj Već da to odnesešu neki provereni servis da ti to saniraju ako je moguće . Ja sam skoro sređivao jednu ploču koja je imala 3-4 problematična kondenzatora i još par sitnijih smd komponenti , mene je ta intervencija koštala 1200 dinara i nako toga ploča je proradila i radi do dana današnjeg sa jednim bartonom na 2800+ klokovanim na 3700+ . Šta sam ti hte oreći ovim postom to je da ploču trebaš nositi kod nekog dobrog majstora samo u slučaju da smatraš da se ulaganje popravku tako nečega isplati ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
technikum (17.3.2012)