Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2012, 17:06   #39
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hm, to ti je malo zeznuto pitanje; u suštini, svaki zakon ima svoje prednosti i mane (osim "Elective", taj ne bi preporučio ni najcrnjem neprijatelju )

Spoiler za screenshot:


Zakoni o nasledstvu dele se na "Gender Laws" i "Succession Laws". Gender zakoni ti (k'o što im samo ime kaže) odlučuju o tome koji pol može da bude naslednik titula.

Agnatic - Samo muškarci nasledjuju.

Agnatic/Cognatic - Žene mogu da naslede, ali samo ako nema muških naslednika.

Absolute Cognatic - Žene mogu da naslede ravnopravno sa muškarcima.

Succession zakoni se bave samim tehnikalijama nasledstva.

Primogeniture - Najstariji sin (ili ćerka, zavisno od gender zakona koji je na snazi) nasledjuje sve titule vladara. Primogenitura ograničava demesne limit (limit zemlje koju direktno kontrolišeš), što znači da više zemlje moraš da raspodeliš vazalima.

Gavelkind - Titule se ravnopravno dele deci vladara (opet, u skladu sa gender zakonima), najstarijem ide glavna titula. Ovaj zakon dozvoljava veći demesne limit od Primogeniture, ali zato naredni vladar drži manje titula, pošto se one dele i njegovoj braći/sestrama.

Elective - Dolazimo do zadnjeg, i po meni najnezgodnijeg zakona. Ovaj zakon je najkomplikovaniji. Vladar, i svi vazali imaju odredjen broj glasova, u skladu sa veličinom teritorije koju poseduju. Npr, za svaki County (grofovija) koji imam, ja vredim po 1 glas. Što veća teritorija, to je veći uticaj na glasanje. Kandidate nominuju sami vazali; to su najčešće članovi kraljevske porodice, mada mogu biti i neki od samih vazala, ako su dovoljno samouvereni.

Ovaj tip naslednog sistema vazali najviše vole, pošto im daje šansu da pokažu svoju moć ili čak da postanu vladari, ali je nezgodan za samog vladara jer zahteva stalno balansiranje medju vazalima da bi ostao na vlasti.
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DarthSidious na korisnoj poruci:
JAZO (13.2.2012), SFRJ-Forever [CG] (13.2.2012)