Prikaz jedne poruke
Stara 12.2.2012, 20:51   #26
simets
Veteran

Član od: 12.6.2009.
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
DarthSidious kaže: Pregled poruke
Nema šanse da se sam samcijat oslobodiš od Vizantije; ma koliko god drugih oblasti da osvojiš, Basileus jednostavno ima preveliku ličnu vojsku, i previše vazala. Na tvoju veliku sreću, Vizantinci su kroz istoriju poznati po brojnim ubistvima i spletkama

Najbolja šansa ti je da nastaviš sa osvajanjem, ali pokušaj da sa što više dinastičkih brakova osiguraš sebi saveznike medju drugim carevim vazalima, da bi ti se pridruzili kad objaviš rat. I odaberi trenutak kad je u carstvu gradjanski rat (to je bar često), ili kada se car bori protiv Turaka na istoku.
Ma bio neki gradj. rat i islo mi je dobro dok je trajao, stigao sam bio do skoro 50% warscore-a za nezavisnost, ali je onda isto tako rat zavrsen, Vizantinci su povratili svu svoju teritoriju potpisivanjem mira i onda su sa 7000 vojnika dosli na mojih 700. Srecan sam sto sam uspeo da potpisem white peace, inace zamalo da mi karakter ode u tamnicu
Sad imam u saveznistvu Madjare i Norvezane, a gledacu da se prijateljim sa nekom ruskom knezevinom ili Poljacima da ih upitam da mi pomognu kad mi se pruzi prilika da probam ponovo...
Nego dosta sporo mi ide fabrikovanje claim-ova pa to malo ide na zivce... Jbg, nemam dovoljno dobrog kancelara... A imam 6 sinova Bice cuda kad najstariji nasledi...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke