Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2021, 10:23   #1002
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Mislim da mnogo gresite i da se te karte lagano prodaju za 300e, bukvalno u istom danu. A verujem da ih neko placa i 400e.

Jednostavno shvatite da te karte majnerima donose novac, na primer 4-5 evra dnevno, pa vi vidite da li se njima isplati.

I nemojte porediti sa kartama od 4GB, jer im ove od 8GB donose mnogo mnogo vise.

Prestanite da razmisljate kao gejmeri, jer je sada gaming nebitan, cela industrija grafickih kartica radi za majnere, i 95% kartica trenutno kopa po ceo dan, svaki dan u mesecu.

Vec sam pisao da sam u januaru prodao staru RX480 8GB na keca za 260e, i imao sam vise poziva.
Od tada su cene dodatno porasle.

Ovu moju rtx 3080 sam platio 130.000din i veceras da je stavim na oglase otisla bi za 200.000din, jer se sa njom uzima 9-10e ili vise na dan i otplati se za 5 meseci ili manje i onda kopas i imas cist profit, a kasnije prodas kartu za 900-1000e..

Pisete neke nebuloze, iscudjavate se, ali tako je kako je.
Ne bi taj okacio kartu za 50.000din da ona trenutno ne vredi 350-400e.
A vredi jer je alat koji donosi zaradu.

U radnjama trenutno mozete da kupite karte koje daju video izlaz tacno da mozete da gledate filmove, surfujete i igrate tetris.
Pa kako ne razumes sto se ljudi (ne majneri) iscudjavaju?......da li se ovo nekada desilo u ljudskoj istoriji?.....pre 3-4 godne tokom prvog majning ludila nije bilo ni blizu ovako

A drugo,ja se cudim i tim nasim "malim" majnerima,tj ne shvatam koja im je to logikla da karte otplate tek za 5,6,7,8 meseci pa onda pocnu da zaradjuju po 5-10 eura dnevno?.....otkud oni znaju sta ce da se desi za 5-6 mesci,da li ce "balon" ponovo da pukne?.....na kraj krajeva,sta ako im i te kartice (bez garnancije) kljoknu,cime ce onda da kopaju,a ulozili su kintu u sve to?

Tj,sto bi se reklo,"izem" ti takvu zaradu...narocito u Srbiji,gde svi hoce nesto sad,juce,odmah.......ovde neki majner pukne 200.000 din za grafcku i onda ceka 6-7 meseci da mu se otplati...(?!)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke