Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2021, 16:47   #130
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Da, tako se mogu dobiti veoma lepe tj efektne akcije i dosta lici na pravi fudbal. Ipak, cak i prosecan igrac koji igra brzim "assisted" pasovima dobice solidnog igraca koji igra na manual. Protiv intenzivnih assisted pasova pomaze pre svega duboka odbrambena formacija sa igracem pozadi i sredinom terena fokusiranom na deo terena oko centra a ne na krila. Ova formacija je zapravo uvek dobra i sa njom se prima najmanje golova a moze se "on the fly" transformisati u napadacku i sa krila. Bitno je i inteligentno igranje odbrane tj pozicioniranje kontrolisanog odbrambenog fudbalera ispred napadaca i pritisak drugog odbrambenog igraca sa neke druge strane ali da on ne pridje previse blizu tj da pokriva prostor. Brza pas igra tada vrlo cesto biva prekinuta. Igraci koji se sluze intenzivnom pas igrom u napadu cesto nisu bas najbolji u odbrani, skloni su jakom presingu 1 na 1 pa "ispadaju". Uzgred, odbrana je napredovala u PES-u, nekada je bilo mnogo, mnogo teze igrati je.
Odlicno si ovo objasnio, bravo. Ja sam uvek inace insistirao na odbrani, u svakoj verziji PES-a. Mozda i zato sto se ne snalazim u napadu dobro, spetljam se cesto, pa ne mogu da igram na gol vise. I tu recimo dolazimo opet do onoga da toliko stvari moze uticati samo od tebe, ali moraju se gledati tutorijali, mora se israzivati. Recimo ako se oslanjas na komp navodjene igrace u odbrani ugasio si. Sve vreme sam moras da menjas desnom pecurkom i da drzis non stop super cancel (t sam video na tutoriau jednom, nisam imao pojma za SC u odbrani, i koliko je bitno). Tada ces imati mnooogo vecu kontrolu i znaces sta radis.U tome je i fora, mnogi ne znaju za gomilu sitnica i batale odmah igru. A ono za off support, ja sam bas suprotno hteo da kazem 😀 nije to prednost u odnosu na one koji igraju sa pass supportom, vec hendikep, ali je mnogo realnije i teze, korak blize simulaciji - moras sve sam da odredis, bukvalno. Naravno, morate obojica s istim podesavanjima, jedino ako si bas toliko dobro se izvestio sa off support da ti je to prednost.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke