Prikaz jedne poruke
Stara 30.5.2014, 0:03   #1
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Pomoc u izboru

Razmisljao sam o kupovini laptopa ali nezadovoljan odnosom cijene i kvaliteta u zadnje vrijeme mi se cini da je PC realniji izbor. Zato mi treba vasa pomoc da za sto manje para bude vise muzike

Racunar bih koristio za rad u Auto Cad-u 3D,nekim strucnim programima koji se integrisu u AC, zatim programima za staticku i dinamicku analizu konstrukcija a ne iskljucujem ni upotrebu revita i slicnih programa u buducnosti. Dakle sve sto bi jedan gradjevinski inzenjer mogao koristiti + standardno, muzika,filmovi....Napomenuo bih da nikakvog renderovanja nece biti, ne bavim se tim.
Kada vec razmisljam o kupovini racunara sigurno bih povremeno i igrao igre, tako da taj aspekt nije zanemarljiv mada osnovna svrha ne bi bilo samo to.

Budzet je oko 85000 za konfu i monitor ukupno ali volio bih da bude sto manje.Prodavnice vjerovatno E... ili W..W..
Nije mi cilj da sklopite neku masinu za ove pare vec da date predlog koji ce raditi posao a za manje novca. Dakle ako uocite da mogu proci jeftinije, iskoristite priiliku . Evo mog razmisljanja a vi slobodno ispravite i dopunite:

Procesor: CPU AM3+ AMD FX-8320

Nikad nisam imao AMD tako da sam Intelov covjek. koliko sam vidio u slicnim temama o nekoj i7 mogu samo da sanjam. interesuje me kako bi se ovaj procesor pokazao u radu sa ovim sto je meni potrebno? Cak sam razmisljao i o fx-6300 ali posto nemam namjeru skoro mjenjati konfu mislim da bi pametniji izbor bio ovaj. Dakle znate za sta cu ga koristiti pa da cujem misljenja o tome sta mogu ocekivati sa ovim. Ovaj favorizujem jos iz razloga sto cu u nekoj buducnosti pozeliti da ga overklokujem pa i taj aspekat uracunajte.

Maticna ploca: mozda MB AM3+ 970 Gigabyte GA-970A-DS3P

Imam slabo znanje o ovome, jednostavno sam vidio da ovu preporucujete u paru sa procesorom. Dakle moze i neka bolja ali uzmite u obzir vec pomenuti overklok i kompatibilnost sa ostalim komponentama.

Napajanje: nemam pojma,ni koja bi snaga bila odgovarajuca a ni o kvalitetu marki na trzistu.

Hard disk: HDD SATA3 7200 500GB Seagate Barracuda® ST500DM00...

Mislim da nemam potrebe za diskom veceg kapaciteta od 500GB. Posle bih vjerovatno jos uzeo i neki SSD

Memorija: Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz Kingston CL9

Znam da bi trebalo da uzmem vise od 8GB memorije ali hajde za pocetak neka bude 2x4GB.

Optika: 'DVD+/-RW Samsung SH-224DB/BEBE/SATA/ black

Ovaj je mislim najjeftiniji u ponudi.Nemam namjeru da tu ulazem neke pare a kontam da ce i on posluziti svrsi.

Graficka: VGA GeForce GTX750-Ti ASUS OC 2GB DDR5

Kao sto rekoh necu se bas puno naigrati ali ako pozelim da odigram nesta nadam se da bi mi ova graficka obezbjedila da barem neko vrijeme igram igre u FHD i high detaljima. Izabrah asus zato sto koliko procitah,oni su najkvalitetniji. Znam da ce mi obavljati posao sto se tice CAD-a e sad da vidimo da li za igranje vi predlazete nesta bolje.

Kuciste:
Nemam predlog. Vidio sam Thermaltake versa 2 ili nesta slicno ali koliko vidim nema ga vise. Bilo bi dobro da bude provjetreno i da mogu sve ovo skopcati u njega.Dodatni ventilatori i zastita od prasine takodje pozeljni.

Hladnjak: Da ne bude bucan ali da hladi ovaj procesor zadovoljavajuce. Opet napominjem, morace i da hladi overklokovanu masinu pa...

Monitor: Monitor 21.5" Dell P2214H LED AH-IPS

Ovaj mi se cini zadovoljavajuci ali opet ako ima neki za manje novca a podjednako dobar preporucite.

Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci.
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke