Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2012, 18:56   #10
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Hitan problem sa kompom!!!

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Ljudi on nigde nije napisao da je procesor zauzet 100%. To je cane napisao na svoju ruku i niko nije primetio. Problem je verovatno u nepravilno nanetoj termalnoj pasti ( previse, premalo, ili nepotpuno uklonjena stara pasta) mada po ovome sto vidim on je samo skinuo kuler ocistio ga i vratio ( bez nanosenja nove termalne paste), a sasvim je i moguce da je nepravilno vratio kuler. Za sada bih posao od toga.
Citat:
BokiP kaže: Pregled poruke
Od skora imam veći problem sa kompom, dakle CPU usage je stalno na 100%
...sada filmovi stalno seckaju (film od sat i 35 min. sam odgledao za nesto manje od 3 sata - mereno telefonom) i to me izluđuje. Programima treba pola sata da se pokrenu...
Evo vidis da je covek pomenuo a ovo sto mu se desava sa filmovima i programima je uzrok tog 100% zauzeca. Kad kaze covek koji proces zauzima tih 100% i da li je "persistive" (proces koji se posle End Process komande ponovo javlja u task manageru), ako jeste onda mora da skenira racunar do najsitnijeg detalja i da u zavisnosti od toga koji je proces u pitanju iskljuci odgovarajuci servis iz services panela. Ako mu to ne pomogne onda reinstall os-a.
Moze i taj remount coolera da pomogne sto se te temperature tice mada hladjenje procesora ne bi trebalo da predstavlja problem i da nema termalne paste uopste (ako niste upuceni, informisite se malo) a sto se tice temperature ploce, pa moze se reci da su to neke "standardne" temperature za gigabyte ploce, koje vaze za jedne kod kojih je NB bas vruc (P3x i P4x serija). Ukoliko je temperatrura ploce pre toga bila znatno niza onda prvo remount cpu coolera.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke