tema: LCD tv?
Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2019, 15:20   #320
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: LCD tv?

Daljina gledanja 3 do 3 i po metra za šta rtings preporučuje i veće dijagonale.

I ja sam pročitao DSE komentar o Hisensu ali nisam mogao da ga nađem posle pa nisam hteo da pominjem. Interesantno je tvoje objašnjenje direct vs edge lit panela, ja sam bio pod utiskom da je direct bolji u svim okolnostima.

Samsung model koji si pomenuo bi bio druga opcija, Freensync je privlačan uz moj RX580, ali više bi koristio TV za PS4 koji ako se ne varam ne podržava Freesync. Brine me i flicker i stutter kod filmova zbog visoke frekvencije panela. Ne sviđa mi se ni ovo pominjanje soap opera efekta. Nisam dovoljno stručan da procenim koliko su to značajni problemi.

Čini mi se da se situacija svodi na vrednost dijagonale na toj daljini gledanja obzirom da su cene iste.
Nema rtings recenzije za Hisense radi direktnog poređenja (ko zna koliko bi njega razorili, ili možda ne bi i benchmark momci nisu toliko blagonakloni), ali pretpostavimo da je Samsung direktno bolji u maltene svakom smislu od Hisensa. Hisense sa svoje strane onda prosto "goes to 11" (ili 65).

Ako je to opravdano pretpostaviti,glavno pitanje postaje da li izabrati brute force rešenje Hisensa, ili se opredeliti za Samsung pa gorepomenutu silu u bukvalnom smislu primeniti na rešenje problema daljine gledanja i uživati u svim blagodetima boljeg panela.

Trenutno naginjem Samsungu, ali nisu male sume u pitanju pa treba razmisliti još. Ne treba ni zanemariti ni specifično zadovoljstvo doživljaja nepotrošenog novca u džepu. Šta ti misliš Vojvodo?
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke