Prikaz jedne poruke
Stara 15.5.2007, 16:04   #10
Čika Kure
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: particija novog hdd-a

Kad bih ja imao toliko Gb hard diska ne bih uopšte razmišljao o maloj sistemskoj particiji te bih podsetio na post#5 i u svakom slučaju bih negde oko 400 Mb podelio na dve a možda i na tri particije a sve po potrebi šta korisnik želi da arhivira(recimo jedna particija za filmove,druga za muziku a eventualno treća za čuvanje instanacionih fajlova,slike,dokumente i sl.-
mada je to sve po želji i afinitetu korisnika ).
Ostatak od oko 50 Gb bi ostao za sistemsku particiju+eventualno za pravljenje još jedne particije gde bi mogao da postaviš pagefile i za pravljenje image-a ako ćeš praviti backup particije posle instalacije Windowsa
i potrebnih programa.
Svi programi,igre i dr. koji se instaliraju po defaultu idu u program files te ako već imaš toliki hard disk zašto da ih preusmeravaš na nesistemske particije i praviš tamo zbrku pošto se sećam da sam ja istovremeno imao Quake 4 i NfS
Carboon te da mi ni jedna igra nije mogla otići na sistemsku(10 Gb)nego jedna na D a jedna na F particiju(koliko je gde trenutno imalo mesta).
Dakle po mom mišljenju svi programi,igre,VD-ovi će ti ostati na sistemskoj particiji a zbog kopiranja DVD-eva trebaš(da i to ne bi premeštao i komplikovao)uvek ostaviti slobodno bar 5 Gb na istoj toj(sistemskoj)particiji.
U tom slučaju ti onaj ostatak od oko 400 Gb uvek ostaje čist(bez obzira koliko particija napravio)bez ikakvih delova koje si instalirao(a mesta imaš).
U svakom slučaju,zavisno, od toga za šta ćeš se odlučiti ako ti zapne javi se ponovo na forum.
Čika Kure je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Čika Kure na korisnoj poruci:
zero cool (11.6.2007)