Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2021, 19:43   #25
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Hehe kad mi je stigao ovaj tv od 55 inca bio sam u fazonu "majko mila sta ucinih". Bukvalno dve nedelje kasnije ga gledam i razmisljam "a moglo je i 65"
Ista situacija i sa monitorima. Secam se prelaska sa 17 inca 4:3 na 23.6 16:9, bilo mi je wow, koliki ekran... pa kasnije na 27 16:9 opet ista situacija, u fazonu ne mogu se navici... sad bih komotno mogao i na 32 sto se tice bilo kog non-FPS use casea. Cak mislim da bi se navikao i shootere da igram na toj dijagonali, iako vecina tvrdi da je to hendikep.

E sad, preko 32 stvarno mislim da bi bilo tesko upotrebljivo kao monitor uz normalno sedenje za stolom. Osim ako neko nije 2.2m sa istim tolikim rasponom krila.

Zaboravih da napomenem da je gornja slika (IPS vs VA) blagi "false marketing". Tacno je da IPS ima ocajne crne u poredjenju sa VA-om (a pogotovo naspram OLED-a), ali kamera ima tendenciju da prenaglasi to. Ljudskim okom NEMA SANSE da bude tolika razlika... to kazem kao neko sa IPS-om. Kad slikam ekran kamerom u crnoj sobi, deluje prakticno neupotrebljivo... dok je u stvarnosti minimalna kolicina blb-a u donjem desnom uglu. Naravno, opet ce ta crna biti ocajna ako pored stavite VA panel... isto kao sto ce motion clarity na VA panelu izgledati jos duplo gore ako ga posmatrate paralelno sa IPS-om.

Nadam se da ce MicroLED doci u narednih 5 godina... to bi bio win-win-win. Naravno ako mu cena ne bude 3000$....
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke