Prikaz jedne poruke
Stara 9.1.2016, 17:18   #4
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Verovatno jeste do tih Hynix HD čipova. Ali ako ne može da se veruje oznakama, kako da kupujem memoriju? Eto, nisam na vreme kupio dovoljno RAM-a za budućnost (ruku na srce, nisam ni mislio da ću sedam godina da koristim istu ploču) i sada kako da tražim odgovarajući RAM?

Nisam kupovao naslepo, obratio sam pažnju na sledeće detalje: brend, model, kapacitet, brzinu, napon i latenciju memorije. Sve je identično starim modulima, bar tako piše.
To su podaci koji mogu da se vide u oglasima ili onlajn prodavnicama, ne navodi se baš proizvođač čipova na modulu. A i koja je šansa da povoljno naletim na baš moje module, iz iste serije, od pre 6-7 godina?
Verovatno bi neki levi proizvođač bio bolje uparen nego što sam jurio identičan modul! Rade ljudima i moduli različitog proizvođača, i kapaciteta, i različitih latencija, i brzina i sve se nekako sinhronizuje i radi. A ja sam hteo da sasvim ugodim svom starom gospodinu računaru, ali ne može se.

Drago mi je što nisam kupio dva modula kao što sam prvobitno planirao. Valjda je presudilo što na Kingstonovom sajtu moja ploča nije izlistana kao kompatibilna sa ovom memorijom (ali opet napominjem da 7 godina ta ploča radi sa baš tom memorijom, tj. sa memorijom sa identičnim oznakama i specifikacijama).

Očigledno je da to više nije baš taj proizvod i da su nešto promenili. Sad koriste high density Hynix čipove, rade samo sa određenim pločama i to je OK, ali zašto bar nisu nekako naznačili u samom nazivu proizvoda?
Shvatam ja da se od 2008. do 2014. dosta toga promenilo u proizvodnom procesu ovog (prevaziđenog) RAM-a, pa i da se koriste druge komponente u izradi, ali zar nisu mogli da promene makar jedno jedino slovce u oznaci?!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke