Prikaz jedne poruke
Stara 9.2.2013, 8:56   #1
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Problem sa instalacijom WIN7

Imam problem sa instalacijom Windows 7 OS-a. Naime, prilikom bootovanja sa dvd-roma u pocetku sve izgleda normalno, pocinje da se "dize" sistem za pocetak windows setup-a, sledi win7 logo i nakon toga otvara glavni instalacioni interfejs koji izgleda kao na slici. Mis radi, tastatura radi, sve je normalno sem, da kazem, te rezolucije koja je skroz zamrljanja i iseckana nekako uspem da dodjem do drugog ili treceg "step-a" ali kasnije kad dodjem do opcije koji win da odaberem x86 ili x64, ultimate, professional itd... tu vec ne mogu da se snadjem jer se bas nista ne moze prepoznati i videti i odustanem.... Problem sam resio tako sto sam instalirao XP (koji se bez problema instalirao) i iz njega pokrenuo instalaciju "sedmice" koja se na ovaj nacin bez ijedne greske instalirala...sve normalno... ali kad sa tog istog diska hocu da bootu-jem onda se javlja ono. Probao sam da skinem drugu verziju win7 sa neta i isto mi pokazuje. Probao sam instalaciju da pokrenem sa BOOT USB-a, prerezivao diskove, ni to nije upalilo. UPDate-ovao sam BIOS jer sam sumnjao i na njega, ali bez uspeha.
Glavno da napomenem iste te diskove sam probao na drugim kompjuterima i radili su normalno, X puta sam ga instalirao i svuda hoce samo ne kod mene... poceo sam da sumnjam na moj hardver i da nesto sa njim nije u redu...ali pre neki dan se ista ta greska pojavila i na jednom drugom kompjuteru gde sam hteo da ga instaliram, pa sam isao standardnom procedurom winXP/win7. Ostao sam zbunjen... jer jos jedna bitna stvar je da kada sam kupio sadasnju konfiguraciju i kada sam po prvi put instalirao na njoj OS bio je isti taj disk WIN7 i radilo je normalno... sledeci put posle pola godine od prilike kada sam hteo da reinstaliram tj. instaliram "svezu" kopiju pocelo je to da mi se desava.

Konfiguracija mi je sledeca:

Mainboard: MSI LTD 870-C45
Processor : AMD Athlon II X4 640
Memory : 4096 MB (1x4096 DDR3) HyperX 1600
Video Card : AMD Radeon 6850 Powercolor
Hard Disk : Hitachi (500 GB)
Power: LC600H -12
Monitor: Samsung SA300

Ako neko ima neki predlog ili resenje za ovaj moj problem bio bih mu vecito zahvalan jer ja vise ne znam sta da radim....

evo i slike:
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke