Prikaz jedne poruke
Stara 31.3.2010, 20:55   #54
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Photoshop takmicenje

Uključio sam vijuge i došao sam za sada do rešenja koje je još u beta fazi. Online poll servis!

Kako? Zašto?

Ovako, glasanje za najbolji rad. Pravedno, demokratski, najmanje podložno prevarama i slično, efikasno... Pošto nam za postavljanje glasanja na forumu treba stalno prisustvo moderatora, našao sam online voting servis (link do test glasanja) koji će nam pomoći u ovome što planiramo. Da bi postavili poll/glasanje potrebno je napraviti nalog na sajtu (nije potrebna email konfirmacija niti išta slično, max 20s za pravljenje naloga).

Znači, nešto ovako sam mislio:

Onaj ko je dobio najviše glasova postavlja pitanje. Vreme za završetak rada postavlja (kao i do sada) lik(uša) koji/koja i postavlja pitanje. Nakon zavšenog roka za rad, pravi se glasanje u kome se nalaze imena svih koji su dostavili radove u već zadatom roku. To glasanje traje 1 dan, manje ne može jer ne dozvoljava Twiigs sistem. Nakon toga, hvata se screenshot glasanja i postavlja na forum. Glasanje i hvatanje screenshot-a pravi ona ista persona koja je i postavila prvobitno pitanje. Ovim se doduše malo i komplikuju stvari ali se dolazi do pravičnijih rezultata i verovatno kvalitetnijih radova jer ima više vremena za odrađivanje istog.

Ovo je još beta sistem, da se tako izrazim i svaki predlog je dobrodošao kao što je: smanjivanje zloupotrebe, lakše objašnjenje svega ovoga, bolji servis/sajt za glasanje i slično.

Primer kako izgleda glasanje:


Poslednja ispravka: dzonihsv (31.3.2010 u 21:09)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke