Prikaz jedne poruke
Stara 20.3.2019, 0:01   #13
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Problem sa grafickom ili napajanjem

Pozdrav,

Spoiler za Tl;Dr:
Racunar ima sledeci kvar koji se manifestuje iskljucivo kod paljenja. On se pri paljenju restartuje, zatim se digne sistem, da bi se slika odmah izdefirmisala i zamrzla, pa se izgubi signal, a cuje i neki cudan zvuk. Desavalo mi se da se i prethodni komp iskljucivo restartovao nakon paljenja, ali tek pri pokretanju igre - dok ovde ne.


Hteo bih da se nadovezem. Pisao sam vec u temi na vrhu ovog podforuma u vezi moje stare konfe, medjutim sada imam slican problem sa novom. Juce mi se prvi put desilo da mi se nov PC, koji sam sastavio pre 20ak dana, restartuje pri paljenju i onda slika zamrzne, izdeformisana nekim kvadraticima koji se pojave, da bi se slika izgubila kao kada nema signala - sto je i mozda slučaj.

Ovo mi se desilo i danas. Oba puta se to desilo kada sam palio racunar nakon sto je bio ugasen potpuno par sati. Desavalo mi se da ga ne gasim potpuno, nego ds on ode u sleep mode par sati i da je tako radio 4 dana.

Jedini put kada sam zapazio ikakav problem, sem ovog danas i juce, je kada mi se izgubila slika u sred igre Hitman 2 - kao da je nestao singnal, al nije bilo do kabla, izvadio i ubacio opet.

Graficka je Sapphire RX580 Nitro+ OC, a napajanje Be quiet! Pure Power 11 500w.

Sumnjam na grafu jer je bila i u prethodnom racunaru, koji je imao slican problem, ali u njega sam stavljao i rx570 i ovu 580icu.

Ono sto me brine je nije neki faktor poput lose struje (stan je starogradnja i nemam pojma kakvi su kablovi, znm samo da mi se desavalo da pukne nesto unutar sijalice i ona pregori pri paljenju svetla) ili mozda pak nesto drugo?

Ostale komponente su: amd ryzen r5 2600, corsair veng lpx 2x8, asus b450 prime. Temperature su oko 40 stepeni u biosu, i igrao sam 9 dana skoro po ceo dan witcher 3 na maks detaljima bez da je pc imao ikakav problem.

Mogu da zamenim ili vratim do kraja meseca bilo koj deo bez da me ista pitaju, pa ako bi ste mi i rekli sta ili sta sve da im vratim - stvarno bih umeo da cenim. Hvala unapred!

Poslednja ispravka: __UM__ (20.3.2019 u 0:26) Razlog: Autokorekt prekrstio podforum u podrum. Edit2: stavio sazeto na pocetak za one koji ne zele da citaju sve
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke