Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2010, 11:33   #12
Vojvoda
Član
 
Član od: 25.5.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Uh. Tough choice. Tokom 20tog veka je izaslo puno fenomenalnih igara. Od cega poceti? Zasto ovde nema ni jedne igre sa ataria, commodora, spetruma, amige? Bolje da si suzio izbor na 90te godine proslog veka (to si verovatno i hteo). Ajde ipak da probamo:

1) PONG
Jedna od prvih igara ikada, neprevazidjeni majstor zabave, najvise puta kopirana video igra. Dve plocice dobacuju se kvadraticem. Atari, hvala ti!

2) TETRIS
Potpuno revolucionarna igra, kranje jednostavna, a neverovatno zabavna. za sve generacije. Cestitke Sovjetima.

3) Pac-Man
Zuti kruzic sa ustima jede bele kruzice u lavirintu i izbegava duhove. Legenda nad legendama.

4) Space Invaders
tenkic brani zemlju od marsovaca. Ova igra je napravila revoluciju! Milioni klonova i video igara sa istom idejom su izlazili decenijama kasnije.

5) Street Fighter II
Moze da tvrdi ko sta hoce, ovo je definitvno najbolja tuca svih vremena. Bilo na arkadnim aparatima ili konzolama, Capcom je stvorio istoriju.

6) Sonic the headhog
Mario jeste bio prvi, ali Sonic je bolji, brzi, lepsi. Jednostavno, univerzalno najbolja platforma svih vremena. SEGA!!!

7) DOOM
ID softver je uvek bio zaduzen za pucacine iz prvog lica (doomačine). Od wolfensteina do Quake 4 uvek su bili najbolji. Doom je proslavio ovaj zanr i po meni je jedna od najboljih pucacina svih vremena.

8) BOMBERMAN
Na razlictim platformama je nosila razlicito ime. Dyna Blaster na PC-u, donela je mnogo zabave maximalno cetvorici igraca koji su se medjusobno raznosili bombicama.

9) Cadillac and dinosaurs: the arcade game
Capcom je obozavao da pravi fajtacine. Od svih ulicnih, arkadnih hitova, ubedljivo najbolja ikada. Final Fight oprosti mi!

10) C&C: Red Alert
Ovoj igri sam ostavio mladost. Warcraft je fenomenalan, Dune je bio jedan od prvih, ma sve je to lepo, ali zna se ko je kralj. Westwood rules!

11) FIFA 98: RTWC
Igra koja je napravila revoluciju u simulacijama fudbala. Nema premca!

12) The curse of monkey island
Treca igra u serijalu monkey islanda. Avantura koja objasnjava neke stvari. Ko je nije igrao, nek se izede od jada. Sad mi zao grim fandanga.

13) Dragon's Lair
Prva video igra u istoriji koja je koristila laserski disk.Gameplay se zasniva na pritiskanju tastera na vreme.jednostavno i neverovatno zabavno.

14) Civilization
Besane noci pomeranja prokletih kocika. Sid meieru mrzim te! Upropastio si mi zivot! Sednes po podne da igras, shvatis gde si, tek kad svane.

15) Sokoban
Kad vec pomenuh pomeranje kockica, ovo je legenda nad legendama. Logicka igra za sve uzraste.

16) Prince of persia
Necu da komentarisem u opste. Keva!

17) Legend of zelda: ocarina of time
Jedna od najboljih igara svih vremena. Hack and slash, rpg, platforma, avantura......

18) Resident Evil triologija
Ispadoh nevidjeni ljubitelj Capcoma. Al sta da radim kad su fantasticni. Najbolja survival horor igra. Obozavam da rokam zombie.

19) Need for speed serijal
Koji god deo da odigras, neces se zeznes. iskoristio bi da pomenem i out run i top gear 2.

20) Revenge of shinobi
Srecni dani mog detinjstva uz mega drive i ovu abnormalno dobru igru. Muzika (yuzo koshiro, sta dalje reci), grafika, gameplay, ma SVE!!!!!

Ovako mogu u nedogled. Mnogi ce mi zameriti sto nisam stavio final fantasy, diablo i mnoge druge legende, ali ovo je moj top 20.Pozz!
Vojvoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vojvoda na korisnoj poruci:
Oggy (29.12.2010), Willy (30.12.2010)