Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2019, 22:20   #141
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao mi sinoć i Khadas, nisam hteo da se istrčim posle 3 pesme, ali sada već mirne glave mogu da kažem da imam novu referencu - ova pločica od 88€ prosto kida! Da ne idem sad po bas, srednji, visoki... sve je veće, moćnije i čistije. Izlaz je iste voltaže kao D30 tako da nema razlike u jačini zvuka ali zbog izražene čistine i dinamike deluje glasnije čim se pređe na njega.

Slušam evo nekog Balaševića, šiba bas i kontrabas čisto i teksturisano kao nikad pre, tamburice virtuozno brze - svaki mikro trzaj je jasno razdovjen od onog pre i posle njega... prosto kao višu rezoluciju da si pustio. Vratim se na D30, to je isti zvučni potpis - sasvim dobar balans, dobra kontrola ali u poređenju sa Khadas pločicom ipak deluje kao blago zaliven zvuk koji ne može da razreši detalje jednako jasno i brzo.

Što se mene tiče, razlika je sasvim dovoljno velika i jasna da ga više ne raskopčavam sa pojačala, već polako tražim finu alu kutijicu. Mislim da uopšte nije lud onaj Australijanac što je rešio da od toga napravi gotov DAC cene 420$ - March Audio DAC1. Izvalio čovek da su kinezi prevazišli sebe ovog puta.

Trebalo bi da padne uporedno slušanje sa kolegom sa HiFiles foruma koji kao konkurenta nudi Chord QuteHD. 6-7 god star DAC od 1000€. Nemam pojma šta će se desiti ali jedva čekam duel.



EDIT: Evo i gotove kutije i samo da se ubaci pločica. Tako da za nešto malo preko 100€, kome treba klot DAC a ne i izlaz za slušalice ovo je po meni bezrezervni best-buy.

Poslednja ispravka: Aibo (6.2.2019 u 23:16)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.2.2019), Mario Pavićević (7.2.2019), Picard (7.2.2019)