Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2008, 20:26   #77
Rinnegan
Novi član
 
Član od: 25.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Omiljeni cRPG

Prvi RPG koji sam odigrao bio je Diablo I i to baš '97 godine kada je izašao, bio sam peti razred tada, haha jbt. kada je to bilo.
To je bila moja omiljena igra u to vreme i danas ju gotivim jer mi je bila prva igra na PC.
Posle Diabla I nisam igrao ništa što se tiče RPG čekao sam na Diablo II i na kraju kada sam dočekao nisam imao kintu da kupim jer je bila na 3-4 CD.
Ali nekako sam se snašao i nabavio od ortaka posle izvrsnog vremena od datuma izlaska.
Znači nisam mogao da dočekam da krenem da igram i oduvala me igra + znatno bolja od prvog dela, mnogo više Quest-ova, opreme, pakao, itd...
Prešao sam ju par puta ali uvek sa nekim muškim likom jer nikada nisam mogao da igram sa ženom kao glavnim likom. Blah, smešno.
Anyway, kada sam završio Diablo II pitao sa se kada će Diablo III i da li će uopšte biti?
Ali šta da radim ajde idem da tražim preporuku po forumima da mi kažu za neki dobar RPG.
I krenula su nabrajanja:
NOX, NWN, Icewind Dale, Planescape Torment, Arcanum, Fallout, Temple Of Elemental Evil, Morrowind, Kotor, Gothic, ali skoro svako je napisao Baldur's Gate II.
OK, šta da radim nabavim ja Baldur's Gate II i to na jedvite jade.
Dodjem kući installiram krenem.
Prva rekcija, jao bože šta je ovo?
Grafika katastrofa, jbt. čitam knjigu a ne igram uopšte, suviše teško, ne mogu da ubijem gobline, nije Hack and Slash, šta je ovo?
Odem ja nazad na forum popljujem i njih i Baldur's Gate II, naravno oni uzvraćaju pljuvanje i dodaju da ne znam šta je pravi RPG.
Ja se pravim mnogo pametan i hvalim Diablo.
Ajde krenem ja i drugi, treći, četvti, peti put, ma nema šanse ne kapiram kako se igra, uninstall.
Krenem NWN i predjem, OK nije loše mada nije nešto, sledi NOX predjem, OK ajde kao nemam zamerki, itd i da btw Arcanum je takodje odličan RPG ali ispod BG II.
Uglavnom nagovorim sebe da krenem ponovo Baldur's Gate II, ali ovog puta ozbiljno da se udubim u igru čitam, razmišljam itd...
Krenem ja prvo tut da vidim kako se uopšte igra.
OK igram, čitam, igram, čitam, igram, čitam...
I tek sam onda skapirao koja je ovo 'ebačina od igre i šta sam ja to pljuvao.
Znači nisam mogao da verujem koliko je igra dobra, kako je to sve zajedno sastavljeno neverovatno, prića, družina, extra magije, oprema, način igranja, protivnici svaki različit, razne mogućnosti, reputacija, odmor, znači vrh.
Naravno prešao i krenuo expansion koji sam takodje završio.
A što se grafike tiče tek onda sam video kada sam se uneo u igru koliko je bolja od Diabla II jer kod njega je MAX 800x600, a BG II nudi 1024x768 i prelepo je nacrtano, neverovatno.
Što se tiče Icewind Dale hm, moram priznati nije mi se toliko dopala kao BG II, nema tog šmeka.
Temple Of Elemental Evil mi se nimalo ne svidja, ali ima mnogo dobar engine.
E sada, Morrowind, Kotor i Gothic?
Ovo za mene nije RPG, da igram RPG iz prvog ili trećeg lica? Wtf, onda je i Doom RPG.
Ptičja perspektiva je za RPG i ništa drugo što se mene tiče, jbg nema ljutnje fanovima Morrowinda, Kotora i Gothica.
O grafici ne znam šta da kažem sem katastrofa, jer se bavim 3D kompjuterskom grafikom i gade mi se 3D igre, rekao sam sebi da ću igrati tek kada grafika bude kao što je u animacijama (npr WoW), znači nikad.
Itd, uglavnom igrao sam jako puno RPG.
Ono šta me zanima jeste jedno pitanje vezano za Fallout 2 koji jedino nisam igrao (i Planescape Torment), ali srećom sada imam slobodnog vremena i dobar NET pa sam nabavio Fallout 2.
Da li je istina da postoji patch koji radi sledeće jer sam našao preko NET-a:
Znam da je grafika katastrofa pa bi bilo lepo ako mogu da ju unapredim, mada kako god igraću Fallout 2.

Killap has released his final version of the unofficial Fallout 2 patch. The patch contains Timeslip’s incredible engine tweaks.

This patch has been in production for several years now and it fixes well over 800+ bugs left in the game since the official 1.02 patch. I suggest using this installer version as opposed to the manual one since the installer will do everything automatically for you. If you want to do things manually though, go ahead and grab the manual rar version. I hope you enjoy the best Fallout 2 experience yet!


Izvor - http://news.filefront.com/unofficial...final-version/

Naravno zaključak:
Baldur's Gate II majka RPG.

Poslednja ispravka: Rinnegan (25.10.2008 u 20:44)
Rinnegan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rinnegan na korisnoj poruci:
filpan (17.2.2021)