tema: Deponia
Prikaz jedne poruke
Stara 30.8.2012, 21:06   #6
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

... finalni deo


Licem u lice


Prijatno me je iznenadilo sto igra u nekim dijalozima zumira na face likova, tako da nije i dalje stara staticna pozadina vec krupan kadar. Cudi me kako ovo nije ranije niko odradio u nacrtanoj 2D avanturi, ovo je uglavnom karakteristicno za 3D avanture.





The End...?

Igra je OK ali da nije HD pozadina rekao bih da je pravljena pre 5 godina kao programersko vatreno krstenje nekog malog avanturistickog tima.

Sa ovom igrom imam isti problem koji sam imao i sa "Perry Rhodan" igrom: nerazjasnjene stvari. SPOILERS: Ima par hintova da je Deponia zapravo Zemlja, ali ko su Elizijanci, zasto imaju Kertridze u glavi i promenljive licnosti, da li su oni besmrtne svesti koji menjaju tela, ko su Organoni, zasto hoce da uniste Deponiju, ko je Rufusov otac, zasto Rufus lici na Klitusa? Znam da je ljubavna prica u centru paznje, ali previse stvari na koje se prica fokusira nisu razjasnjene... sa druge strane meni se svidela prica filma Prometheus i nisam imao nikakve zamerke na loose-ends jer smatram da nisu bili toliko presudni za razumevanje glavne price. Deponia sa druge strane uopste ne razjasnjuje glavnu pricu.

Lepi glasovi ali cudni dijalozi, pastelne ali nepovezane pozadine i iznenadni kraj.




Haos na deponiji

Kada sam presao igru bio sam neprijatno iznenadjen krajem jer deluje kao da im je ponestalo vremena i novca pa su igru odjednom presekli u sred price. Kako bilo, danas sam na internetu otkrio da su objavili ne samo nastavak igre vec i da ce Deponia biti trilogija!?! Bas me zanima koliko ce godina proci dok ne zaokruze sagu o Rufusu.









P.S. Tokom postavljanja su pravljenje male tehnicke korekcije oko thumbnailova i linkova, ako ste poceli odmah da citate (kao npr. Dijego) refreshujte stranicu da vidite ispravke

Poslednja ispravka: lukababic (31.8.2012 u 12:59)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
dijego_ (30.8.2012), Laskaris (20.4.2013), Miki1987 (20.3.2013)