Prikaz jedne poruke
Stara 21.11.2006, 5:05   #1
ATAMAH
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Lokacija: Kotor - Crna Gora
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Koje ludilo?!!

Prije 2 mjeseca poceli su da me proganjaju cudni problemi.

Prvo je komp poceo da se gasi ili da se sam restartuje. Onda su krenule poruke prije ucitavanja npr - Hard disk error, NTLDR is missing, error loading system..., pri cemu bi se racunar sam resetovao ili zahtijevao ctrl+alt+del za reset.

Nakon nekoliko pokusaja sistem se konacno podigne i radi. Prvo sljedece paljenje donosi iste probleme. Samo su poruke koje izbaci nakon cekiranja optickih drajvova i hdd-ova (prije podizanja windowsa) drugacije. Pojavi se ekran sa bezbroj brojki i slova koje su za mene bez ikakvog znacenja.

Posumnjao sam na HDD pa sam prebacio vecinu podataka sa HDD od 160 GB na HDD 250 plaseci se otkazivanja.

Reinstaliram Windows XP SP 2. Prvih nekoliko dana sve ok , a zatim se ponovo javljaju isti problemi. Sve je kulminiralo kad je jednog dana nakon reseta Windows zatrazio password za logovanje koji nikad nisam stavio. Svi koje sam pitao prvi put su culi za takav problem.

Reinstalacija windowsa nije popravila stanje. Isti simptomi nakon 2 dana normalnog rada.

Ponovo reinstaliram windows xp SP2. Dok sam instalirao drajvere kompjuter zatrazi uobicajen restart i nakon toga mi se pojavi plavi ekran na kome su velikom brzinom krenule da se iscitavaju sledece informacije

recovering orphaned file..... (u produzetku moji fajlovi sa HDD250gb)
recovering orphaned file.....
recovering orphaned file.....
..................................... i to je trajalo par minuta.

Rezultat ovoga bio je kompletni haos u mojim podacima. Mnogo fajlova bilo je osteceno. Dobar dio fotografija nije mogao da se vidi u Acdsee-ju ni u drugim programima (drawing failed, format not supported) iako je fizicki postojao. Slicno je i sa mp3 muzikom dok su word dokumenti postali necitljivi (umjesto teksta - hijeroglifi). Kontrolisuci foldere sa muzikom ustanovio sam da su negdje samo pojedine pjesme ostecene, a negdje i cijeli direktorijumi. Neke pjesme se u winampu prikazuju kao druge (npr pjesma AZRE postane stvar George Michael-a).

Pocnem da radim backup prezivjelih stvari. Sljedeci dan neke stvari koje juce nisu radile danas rade i obratno. A neki podaci i dalje ne rade. Uradim spasavanje obrisanih fajlova pomocu Easy recoverija pro i neke prethodno unistene datoteke rade. Neke i dalje ne rade.

Ojadjen ovakvim razvojem situacije danas sam dozivio novi sok!

Drugar mi je donio dvd sa mp3, nekim fotkama i avi-jima. Stvari na dvd se ponasaju slicno mojim fajlovima na hardu. Izmijesane pjesme, fotke se ne vide , a avi-ju se ne prepoznaje format. Strasno??!!

Znate li u cemu bi mogao biti problem???
ATAMAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke