Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2010, 12:54   #15
Miomir1981
Novi član
 
Član od: 17.11.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 23
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Komp nece da radi kako treba

Evo i ja da kažem nešto. AMD Athlon 6000+ je veoma nezgodan procesor. Realizovan je u dve verzije, a ja mislim da je kod tebe verzija sa TDP od 125 W. Isto tako imaš još jednog potrošača (8800GT) koji može da povuče 110 W. U spisku komponenti nisi stavio ime matične ploče. Trebaš da utvrdiš specifikacije matične ploče koje se odnose na tip podržanog procesora, a ponajviše na snagu procesora koju matična može da reguliše. Takođe nisi stavio snagu napajanja. Može se desiti da ti napajanje trokira, radi na granici svojih mogućnosti i da ne daje napone u deklarisanom opsegu zato što je preopterećeno.
Moja iskustva sa 6000+ procesorom su uglavnom takva, da za njega treba da ubodeš matičnu koja može sa njim da radi kako treba. Ukoliko ga staviš na neku ploču koja ne može da mu obezbedi kvalitetnu regulaciju napona napajanja, dešava se da uđem u BIOS i posmatram temperaturu procesora. Temperatura ide naviše, a u BIOS-u nema nikakvog opterećenja. Ide naviše sama od sebe. Ti si utvrdio da se procesor pregreva. Sada treba da utvrdiš razlog. Proveri najpre matičnu ploču i njene specifikacije, a zatim proveri napajanje. Treće što možeš da proveriš je pasta na spoju hladnjak-procesor, ali je to već pomenuto i preporuka je da ga odneseš u servis kako bi ti to zamenio neko ko ima iskustva sa tim.
Ovo je ono što mogu da ti predložim na osnovu podataka koji si pružio. Ukoliko detaljnije prezentuješ komponente računara, možda ću moći više da pomognem.
Miomir1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke