Prikaz jedne poruke
Stara 15.12.2013, 19:29   #10
LieSerj
Novi član
 
Član od: 13.10.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Pomoc oko odabira konfiguracije i komponenti

Nisam se uhvatio za 1155, trazio sam savete i misljenja bas da bih video sta bi bio dobar izbor...

Sredinom sledece nedelje bi trebalo da konacno uzmem novi racunar, sutra bi trebalo da dobijem neke ponude pa cemo videti kako i sta. Konacan budzet mi je manji od 40000 tako da cu vrv morati sa skratim kojekude po malo. Razmisljao sam o dve varijante, jedna manje vise balansirana i druga koja bi imala slabiji procesor jacu graficku karticu s`namerom da se kroz par meseci nabavi bolji procesor ali je sada pitanje koliko bi taj procesor gusio grafiku i da li bi racunar bio igriv u tih par meseci, posto nece zamena biti bas skoro a treba da bude korisniji nego ova sadasnja kantica...

I konfa

GPU nVidia GeForce GTX650 MSI
CPU i3-4130 LGA 1150 BOX 3.4Ghz 22nm
PSU LC Power 600W LC600H-12
RAM Kingston 4GB(ili 2x4GB) CL9 1600Mhz
HDD Toshiba 500GB(ili 1TB) 7200 32MB
MB MSI H81 LGA1150 H81M-E33

ili druga verzija koja bi imala bolju grafiku tipa GTX660 ali slabiji procesor Intel DC G3220 ili G3420, sve istalo bi bilo isto.
Znam da su ovo kad se sracuna malo vise od 40 000 ali imam drugara koji radi u jednoj radnji sa racunarskom opremom pa ce mi dati dilerske cene, tako da cu moci da uklopim ovo u budzet, barem se nadam da cu moci

Svaki savet je dobro dosao tako da vas molim za pomoc, sa vasim misljenjima. Znam da bih mogao da za ovaj novac uzmem bolju masinu u startu sa AMD procesorom i grafikom ali posto sam planirao uzmem nesto da me dobro sluzi za sada a da ima dobru podlogu za upgrade mislio sam da je ovako mozda bolje...
LieSerj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke