Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2009, 14:45   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovorima, jurim redom tutorijale i pokusavam da naucim sto vise mogu. Savladao sam dreamweaver, i koliko vidim ima da dignem ruke od PHP jer je previse konfuzan i sav je u kodu. Poceo sam da ucim i Access da bi napravio baze podataka koje su mi potrebne za neki sajt, ali isto tako zelim da naucim da pravim baze i u SQL. Sve knjige koje sam nasao opisuju kako ces da napravis tabelu, i sve ostale za*****cije, a nigde nisam nasao knjigu koja ce da kaze treba da instaliras to i to, pa onda otvoris to i tu pocnes da kucas naredbe koje cemo u daljem tekstu da obradimo (pravljenje tabela, itd.)
Vidi, kažeš: savladao si dreamweaver... Čisto sumnjam, ili si JAAAAKO pametan (ja radim u njemu više godina pa ne bih baš smeo da kažem da sam ga savladao). Drugo, php nije konfuzan, barem u poređenju sa nekim drugim skript jezicima.
Access slobodno batali, nema on blage veze sa onim što ti hoćeš. Nego, nema uopšte potrebe da imaš instaliran MySQL na svom računaru da bi pravio sajt. Nećeš valjda sajt da hostuješ sa svog računara????????
Nađeš lepo provajdera koji daje MySQL podršku (ne bih da sad reklamiram, ali ima jako dobrih a to daju), pa pomoću phpmyadmin-a lepo sve središ i onda ti ostaje samo da napraviš php aplikacije koje će da služe za pravljenje upita, pregleda podataka, ažuriranje i brisanje. Ili samo uradiš program za kreiranje pregleda sortiranih i filtriranih podataka a ažuriranje i brisanje odrađuješ opet iz phpmyadmina. Pretpostavljam da si na nekom neprekidnom i brzom netu (ne na dialup-u), pa ti neće biti problem da si stalno online jer ćeš tako raditi na razvoju programa i baze.
dbaja je offline