Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2008, 15:55   #180
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Бесплатно, а легално

Znate vi nasta sam mislio kad sam rekao da IE nije free.... Podrazumevao sam ga sastavnim delom operativnog sistema...koji nije free...

Covenant, znam da inat nije jedini sto navodi nekog da uradi dobru free aplikaciju...samo sam to naveo kao jedan od razloga...nisam hteo navoditi listu od 150 razloga

Ja sam radio programce za sebe iz razloga sto nisam nasao u okviru ponudjenih programa ono sto mi je trebalo..cupav je to posao..i dugotrajan....najbolje je kad se nekoliko vas udruzi pa jedan razvija engin a drugi fensi skin itd
Danas je izbor programa ogroman tako da i nije isplativo gubiti vreme na svoj program...jednostavnije je ako se vec neko razume u programiranje da nadje vec zapocet free projekat sa zvucnijim imenom i jednostavno da se pridruzi razvojnom timu...ili da ga modifikuje za svoje potrebe uz dozvolu autora...

Zao mi je jedino sto ima dosta free programa koji nisu otvorenog koda...tako da se nemogu vrsiti doterivanja..cak i kad se kontaktira autor...jednostavno nedopusta...programi takvog tipa uglavnom imaju tendencije da nakon nekog vremena iz Freeware predju u Shareware i tako mi koji smo koristili te programe postajemo namagarceni jer nas je Autor ustvari koristio kao testere.....to jest program je bio free al samo zato da bi ga sto vise ljudi koristilo-probalo....i na kraju kad se naviknemo na njega on nam zavuce Shareware...
Tako da pazit da vam ne zavuku mislim softverski

Poslednja ispravka: daniel83 (22.8.2008 u 16:11)
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke