Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2012, 1:40   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Flash + PHP + MySQL problem. Golem.

Ne znam gde da smestim ovo, da li u serverske aplikacije ili Flash, pa sam smestio ovde

Dakle moj sajt radi kao mini CMS.
Jedan deo je rađen u Flashu i on, naravno, služi da krajnji korisnik "interaguje" sa njim. Flash podatke "dobavlja" pomoću URLLoader-a i PHP skripti (uglavnom HTTP POST requestovi; PHP mu "odgovara" podacima koje je tražio).
Drugi deo je administratorski, pisan je u PHP-u, koristi MySQL za smeštanje podataka, prost je (običan HTML bez ikakvog JavaScripta ili sličnog) ali vrši svoj posao.

Jedna "sekcija" sajta služi da prikazuje najnovije vesti. Tu leži problem.

Dakle, ako u bilo koji članak preko administratorskog panela unesem karaktere kao što su Č, Ć, Ž itd, Flash taj članak ne učitava i izbacuje:
Kod:
Error #2101: The String passed to URLVariables.decode() must be a URL-encoded query string containing name/value pairs.
    at Error$/throwError()
    at flash.net::URLVariables/decode()
    at flash.net::URLVariables()
    at flash.net::URLLoader/onComplete()
Što očigledno znači da ne može da dekodira Č, Ć, Ž itd. Font koji koristim u Flashu je Arial i kad kucam unutar Flasha i Č i Ć i Ž su prepoznati ali kad PHP "baci" Flashu članak on ga ne prihvata jer ne može da ga dekodira. U administratorskom delu sajta (čisti HTML i PHP) je sve okej, ta slova se iz baze i čitaju i pišu u nju bez problema.

Pomagajte!

Poslednja ispravka: doctor (23.1.2012 u 1:50)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke