Prikaz jedne poruke
Stara 2.6.2014, 19:46   #34
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Nemoj da učiš stvari zato što su "the new hot sh*t" ili zato što se ti programeri traže trenutno itd. Ako želiš da stvarno voliš svoj posao uči nešto što ti leži i što ti je zabavno, a kada odlučiš da se zapošljavaš nije problem naučiti rad sa nečim ako baš zatreba. Da ne spominjem da je većina poslova gde se traže Java/C# programeri manje zahtevno (u smislu istinskog poznavanja tehnologije) nego kada bi se tražili neki uži specijalisti sa nekim drugim "egzotičnijim" veštinama.

Jezici sve više i više poprimaju izgled Lisp dijalekata. Pogledaj samo, recimo, koliko novih jezika tek sad otkriva šta su lambde, a ljudi bivaju raspamećeni. Jedan esej o tome, poprilično star ali i dalje relevantan. Tako da, moj savet ti je, ako bi da naučiš nešto što će verovatno promeniti tvoju perspektivu programiranja, nauči neki Lisp dijalekat. (Moj predlog ti je da uzmeš neki od dva najveća, dakle ili Scheme ili Common Lisp.)

Ovaj link koji je Neutrino postavio ima dosta validnih poenti (doduše i neke s kojima se ja ne slažem) i koliko god voleo PHP kao jedan od prvih jezika koji sam naučio, moram da priznam da je zreo za penziju, ili bar potpunu promenu.

@PeTkO: O čemu ti pričaš, čoveče? Da neko objedini MySQL, Javu i PHP? Internet je budućnost, dakle budućnost Jave, PHP-a i MySQL-a je zagarantovana? Savetovao bih da malo proširiš svoje programerske vidike, naučiš neke programske/skripting/whatever jezike van tih koje znaš, i onda probaš da ih uporediš. Garantujem ti da ćeš imati mnogo drugačije mišljenje za jako malo vremena.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
doctor (3.6.2014)