Prikaz jedne poruke
Stara 1.6.2014, 1:02   #31
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Da, jako je primetno da se u poslednje vreme PHP jako hejtuje. Po nekoj mojoj slobodnoj proceni, ne ulazeci u detalje samog PHP-a koji itekako ima nedostatke (pricam kao osoboa kojase bavi PHP-om vec 5 godina), primetio sam da ljudi ne vole slobodu i "neogranicenost" PHP-a. Ja se do sada nisam susreo sa nekim jezikom koji mi omogucava tu slobodu koju imam u PHP-u. Za Javu, C++, C#, Python prvo moras da savladas n pravila sta i kako mora da se uradi, pa onda da oslobodis svoju programersku kreativnost, dok to kod PHP-a nisam primetio i zato sam se i "zaljubio" u taj jezik.

Jos jedan razlog hejtova upucenih PHP-u jeste pojavljivanje mase nekakvih frameworka i engina za raznorazne jezike, cisto zbog samopromocije. Mozete nacu gomilu sajtova gde je Node.js ili Ruby on Rails prikazuju kao ultimativno najbolje moguce resenje za razvoj web aplikacija. To sto je potrebno prilicno iskustvo u programiranju da bi se napravila web aplikacija u nekom od tih alata uopste nije ni spomenuto.

Buducnost softvera za racunare lezi u internetnu. Polako ali sigurno sve prelazi na cloud sisteme, dobijamo servise gde mozemo da pokrenemo photoshop ili neki drugi desktop program na nekom udaljenom serveru i dobijemo mnogo bolje performanse za mnogo manje ulozenog novca (http://spoon.net/), tako da iskreno mislim da je buducnost Jave, PHP-a i MySQL-a zagarantovana.

Naravno, voleo bi kada bi se pojavilo nesto novo koje ce objediniti lakocu i kreativnost PHP-a, mogucnosti i snagu Jave, brzinu i jednostavnost MySQL-a a da pritom radi brzo Nadam se da ne trazim previse

@Neutrino
Niko nije ni rekao da je PHP jedini izbor kada govorimo o web programiranju. Ali kada govorimo o brzini, PHP ih pobedjuje bez govora. Mozda su u nekim testovima brzi ostale platforme od PHP-a ali u real-life aplikacijama, nijedna ne moze da pridje PHP-u. Samim tim dolazimo do pitanja zasto bi neko pisao web aplikaciju (ne neki CMS sistem, govorimo o vecim aplikacijama) u nekom drugom jeziku samo zato sto je on in (kao sto je bio RoR ili Python neko vreme), kad moze sve to da odradi mnogo bolje i brze u tamo nekom un-opinionated PHP-u? Zasto bi se mucio kad mogu nesto na mnogo laksi nacin da odradim?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke