Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2019, 14:49   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
orevicm kaže: Pregled poruke
Ma kakva razlika...ti si upravo potvrdio moje reci konstatacijom da je jedino bolje ,ne naprednije jer nije nista novo,veca ram memorija i to je sve ili skoro sve.Potpuno je ista prica i sa racunarima.Ja sam se do juce natezao sa lap topom iz ranih godina ovog veka a sad imam racunar od 1400 evra sa trenutno jednim od najboljih procesora na svetu.Prica je potpuno ista kao i sa telefonima veci ram tj. brzina sto za posledicu ima mogucnos za rad sa nekoliko zahtevnih programa istovremeno..Dakle i ovde to nije nista revolucionarno novo ni kapitalno sto moze da opravda papreno visoke cene obe grupe uredjaja.Glavne stvari su izmislili davno i naravno zasluzeno naplatili dok nam danas prodaju taze prekrecene 'sobe' sa starim malterom.Gomilu idiotskih dirigovanih aplikacija ili programa koji su u stvari lose reklame za ono sto vecina nas nece koristiti a sto s druge strane komplikuje rad iskreno receno pristojnih uredjaja.No ovakvih stvari je kroz istoriju bilo na poljima razvoja na drugim uredjajima te to nije nista novo ni iznenadjujuce,bitna je samo zarada.
Upravo tako, ali ne zaboravi da na tim nekada tako skupim i moćnim telefonima danas ne možeš pokrenuti ni jednu aplikaciju a da ne zaštucaju, ili se čak zablokiraju. Kao i kod kompova, i kod mobilnih telefona, "developeri" se i ne trude da optimizuju kod. Uostalom i zašto bi se mučili kada im je sve na copy paste, što opet dovodi do toga da aplikacije budu sve zahtevnije, i tako stvaraju potrebu da se kupi novi uređaj.

Pored toga, konzumentima se nude gluposti koje su sami tražili. Primer ti je notch, ili procep stavljen na ekran samo zato što su razmaženi konzumenti kmečali kako im telefoni imaju prevelike "bezele" (okvire oko ekrana) a negde mora da se smeste senzori za lice i kamere za tako "potreban" selfi. Tu je zatim i gomilanje "oketa" na leđima aparata, koja navodno nude DSLR kvalitet (kada bi se zezali) onima kojima to navodno treba za "poso". Ili pogledaj na šta liče ekrani "modernih" telefona sa svojim zaobljenim čoškovima. Nekada smo Sony Trinitron Televizore smatrali vrhom tehnologije, barem zato što je taj tip CRT-a imao pravougaone ivice, dok danas padamo (ne svi naravno) u zanos kada nosamo staklene tacne zaobljenih ivica. Ne bi me dakle začudilo da se isto ne prenese i na monitore i Televizore, koji bi onda bili ravni pa okrugli po ćoškovima.

A da ne govorim o tome na šta danas liče tastature, mišovi i kućišta, kojima su, opet na zahtev konzumenata, dodali vašarske lampione, staklene stranice, šarene ventilatore i tako ta čuda.... To je otišlo toliko daleko, da prosečnom konzumentu izgleda čudno što neko drži komp baziran na I7 najnovije generacije u kućištu koje ne šljašti, svetluca i nema staklene stranice.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
RedMantella (26.9.2019), Rockstar (26.9.2019)