Prikaz jedne poruke
Stara 15.9.2008, 14:18   #9
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Exclamation Re: Moj program:KLIK kviz 0.21 (komentari)

Kviz je ok samo što ima malih nepravilnosti... (malo većih) Kao prvo, ubio mi je proces explorer.exe i morao sam sam da ga otvorim. Drugo: ne prilagođava se dobro rezoluciji. Namesti da prozor bude iste veličine jer ja imam npr. 1280x1024 i vidi se samo 1/4 mog ekrana u gornjem levom uglu. I treće: Ima puno bugova (što je ok pošto još nije izašao iz bete), mada moj savet ti je da se ne zadržavaš mnogo na VB6-ici: bolje pređi na neki objektno orijentisani programski jezik tipa C++-a što pre, čim naučiš osnove jer se meni desilo da sam se mnogo zadržao na VB6-ici pa je posle trebalo odvikavanje od mnogih stvari. VB6 je strašno spor i ne možeš od njega očekivati ništo više. On je zahvalan po pitanju GUI-a ali ne možeš napraviti ni implementaciju threadova, a uz to DirectX 8.1 pa nadalje ga više ne podržava što znači - svi su zaboravili na VB6.

Kviz je odličan s obzirom da si nov
i da je još u beti, ali treba mu malo (više) peglanja i doterivanja, uz to mnogo liči na milionera.

Što se tiče runtima modula - nema leka. Jedino da u setup-u dodaš neke opcije za kopiranje svega toga u System32 - ali ne znam koji si alat koristio za setup. Runtime modul za VB6 bi trebalo svako da ima samo iz čiste nužde zbog nekih starih programa, više se ne koristi skoro nijedan program pisan u VB6-ici, mada ima nekih. Kada spomenemo da je VB6 developovan oko 1999. ipak je previše star. Sa .NET Frameworkom je već druga priča - sve više programa se pišu u VB.Net-u, C#-u ili MSVC++-u 2003/5/8.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke