Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2019, 23:13   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lightroom i ACDSee

Koristim ja Lightroom, al' ne koristim ACDSee decenijama, niti znam ikoga ko ga koristi da se raspitam. Drugo, moji RAW fajlovi ne prelaze 20-25MB, njegovi su 40. Iskreno sumnjam da je problem do CPU jer noviji photoshop/lightroom i sve to koriste CUDA kao ispomoć i ne oslanjaju se čisto na CPU, a 960ka bi trebalo da je dovoljna za to. Već sam rekao da mislim da je RAM, da ima 16 ne bi mu delovalo da se procesor zaglupljuje... Možda je i hlađenje, ne znam starost mašine sem da je 6gen iCore. Moj je 2nd gen pa radi bez problema, doduše sa 2x manjim fajlovima....

Da nagađamo?

Nek odgovori prvo da li koristi licenciranu verziju programa, da isključimo loš krek. Ako nije, nećemo ni diskutovati dalje, protivno bi bilo pravilima.

Ako je sve legalno, da li je dobar kuler na cpu, koje su temperature u leru i kad se "zaglupi".

Ako je sve OK, nek pozajmi 8gb dodatno da proba i vidi šta se dešava, možda smo mogli da završimo kod prvog odgovora.

Ako nije ni to pomoglo, onda bih probao da koristim samo jedan program da eliminišem koji ubija cpu i zašto.

Ako ništa ne pomaže... itd. itd.

Da ne kažem, prebaci fajl na kojem radiš na lokalni disk prvo, ne učitavaj spolja preko usb.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
ibanezac1 (30.9.2019)