Prikaz jedne poruke
Stara 2.7.2022, 20:08   #809
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

pa dobro, da, 20% nije "skoro" kada se gleda samo po sebi, ali s obzirom na to kako je bilo, pesma je...
20 odsto preplacivanja nekako mogu da prezivim posle dve godine odlaganja, pogotovo jer ne znam kada ce tih 20% da se istopi, ako se ne desi i neki novi haos, pa sve opet ode dodjavola.

a sta je midrange to je vec relativno. sa rtx 3060ti ces mozda gurati godinu duze, ali ces sa rtx3060 mozda zato uzeti novu graficku godinu ranije (pogotovo ako se poboljsa odnos cena/perofrmanse narednih godina, sto ce valjda da se desi...). vecita dilema.

jedino sto ne znam je koje od maloprodaja su iole bezbednije za kupovinu? dajte neko ko je upucen makar pm ako ne moze ovde lepo...
jer, neke od manjih prodavnica imaju osetno nize cene od ovih vecih, ali cijoj garanciji tu verovati...
strasno je sto ne mogu da zamislim da mi se, ako npr. grafa rikne, firma u kojoj sam je kupio kulturno izvini za nelagodnost i lepo da novu. ili odmah sredi staru ako je proslo 6 meseci od kupovine.
umesto toga, vec vidim potencijalna natezanja, vrtenja u krug, molbe pa pretnje inspekcijom, zvanje iste i gubljenje nerava koje ne vredi ni mnogo veceg novca od onog koji damo na komponentu (kapiram da firme bas na tu kartu i idu).

takodje, ne mogu da zamislim npr. da porucim sve komponente novog kompa danas i da SVE stignu u roku od 2 nedelje. verovatno bi nesto zapelo, pa bi se sklapanje oteglo toliko da bi delovima koji su prvi stigli istekle dve nedelje za bezuslovno vracanje robe. bukvalno mislim da su vece sanse da se nesto iskomplikuje, nego da sve bude normalno.

Poslednja ispravka: polarnimeda (3.7.2022 u 5:36)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke