Prikaz jedne poruke
Stara 16.4.2008, 18:49   #43
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

deo 5.
I onda prelazim u akciju. Brojim stranice sa reklamama. 64 od 164 iliti 39%. Što je mnogo, mnogo je. Odlazim u svoju biblioteku i u kolekciji SK nalazim broj 4/07. Bolje korice i manje listova. Ista cena. Opet brojim. 54 od 148 ili 36%. Znači dodali smo 3% na godinu dana. Shvatam tužnu istinu. Za 20 godina kad odem u penziju provešću moj 1. April uz broj 4/28. A u njemu će biti jedan članak, slika Kuzme sa štapom i antologijskom rečenicom: „ E deco a lepo sam vas upozoravao!! I 99% reklama.
Ma ja sam u stvari optimista. Ko kaže da ću uopšte doživeti tu godinu. Zato bolje da se spremim za broj 5/08. Kupiću tri limenke energetskog napitka, i još jednu sa onim bursterom ako me potera. Kupiću od deda Miće trave i čajeve za kosu za svaki slučaj (Slovencima nije za verovanje) i početi terapiju unapred. I nadati se da će moj omiljeni časopis koji pratim sa manjim ratnim prekidima od samog početka (al sam mator) doći sa reklamama u dvoslojnom perforiranom papiru i na kraju, tako da mogu da se iscepaju i ponesu sa sobom za slučaj da mi curi nos, vrši nužda ili mi treba usputna informacija u momentima punih džepova i želje za informatičko-nutritivnim bahanalijama. Taman bi mi trajalo mesec dana. A onaj deo zbog kojeg rizikujem gubitak kose i loše snove bi lepo spakovao u arhivu, manju ali pravu.

Ajd’ u zdravlje!

Sa Poštovanjem Vaš do poslednje vlasi kose.

Davor (iz srca Srbije) Đurašković
Davor Đurašković je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
Astral_Rock (4.1.2009), FiresnakE (16.4.2008), Nergal (16.4.2008), player1 (17.4.2008), zdravkelja (16.4.2008)