Prikaz jedne poruke
Stara 18.3.2017, 13:23   #40
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni je najžešće što su to izgleda odlike isključivo ovih jeftinijih IPS panela za monitore. Tu sam ih video od blago izraženih do jezivih. Ali zato na TV-ima nikada nisam video nešto slično jer očigledno na TV-e uvek idu kvalitetniji IPS paneli čak i u najjeftinije linije koje nisu nisu ništa skuplje od ovih monitora. I na telefone obično idu dosta kvalitetniji IPS paneli, većina IPS-ova na običnim kineskim telefonima ima bolje ekrane od Dell monitora koji ima moj drug...

I to mi baš nije fer prema nama kompjuterašima, guraju nam neka jeftina tehnološka rešenja koja donose šaku prednosti, šaku mana, a sve pod parolom IPS je - znači mora da je dobar, a one prefikse kriju kao zmija noge, moraš pola neta da iskopaš da vidiš šta su stvarno stavili u taj model. Znam da nismo baš Prime tržište i da su im ova druga mnogo veća i profitabilnija, ali me svejedno nervira što čovek treba da da 250€ za monitor i još da strepi šta će da dobije.
E to je ono o cemu ja pricam. Apsolutno se slazem u svakoj reci. Dao bih ja 40.000 din za Dell P2717H, umesto Dell SE2717H od 29000 din samo kada bih znao da je dosta bolji. Ali po onome sto citam, pratim i gledam na dva foruma, sve je to isto. Jedino ne mozda zaista razlika evidentna u Dell U klasi (Ultrasharp) ali ne mogu zaista da dam 75000 din za monitor..
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke