Prikaz jedne poruke
Stara 17.3.2017, 15:53   #33
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dell SE2717H IPS - losa crna

Jako je čudno ovo tvoje iskustvo, i ja bih prvo sumnjao na neko neslaganje podešavanja, black crush i sl. Npr. na ovoj tvojoj slici deluje kao da Asus ima pretamno podešen gamma na plavom kanalu pa se tamno plava, što ti kažeš teget, stapa u crnu (ili da je na HP previše izražena a ne treba da je bude, to je sad nemoguće rešiti ovako sa slike). To bi se recimo postepenom kalibracijom na sva tri RGB kanala moglo da se dovede u red i da nemaš nikakvo stapanje sa crnom. Ali to je jedno a uglovi i pozadinsko osvetljenje na koje se takođe žališ su već karakteristika monitora i tu već nema realne pomoći šta god ti radio. Pošto IPS, čak i taj jeftin mora da ima bolje uglove gledanja od TN-a u svetlijim delovima, verovatno opet misliš na uglove prilikom gledanja u tamno... tj. verovatno primećuješ promenu IPS glow efekta kako se pomeraš levo desno. Npr. nešto ovako.

Takođe mi je zanimljivo je da je reč o dva potpuno različita proizvođača i modela, koji međutim lako mogu da imaju sličan ili čak isti LG AH-IPS panel (jer se LG paneli najčešće nalaze u IPS monitorima), i da tebi prosto ne odgovaraju njegove mane vezane za tamne nijanse.

Ali ti si monitor već vratio i čekaš rešenje... tako da sve najbolje da nađeš to što tražiš. Samo staloženo sa tim trećim odabirom jer mislim da ti je ovo poslednji kredit u prodavnici i nisu velike šanse da ti nakon ove zamene više izlaze u susret sem ako nije jasan kvar u pitanju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
marko_informaticar (18.3.2017)