Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2005, 3:34   #5
Dusan Zivkovic
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 49
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neka se jave svi koji imaju TV TUNER Conexant Fusion 878a

Citat:
AstraLogos kaže:
Pa ako mislis da je problem u drajverima probaj ove od Leadtek TV2000XP DELUXE jer se zasnivaju na istom AD converteru. Naravno moras rucno da ih instaliras tako sto ces stare pobrisati u device manager. A tamo isto da podignes nove sa upload driver koristeci opciju searc best location ili kako to vec pishe. Nista automatska instalacija.
Pozdrav i javi da li se kartica probudila. Dobro je da znas naziv tvojih kartica zbog aplikacije koju ces da koristis. Taj Fusion878a chip je dosta rasprostranjen pa ne vidim vecu muku da pronadjes softwer koji ce korektno raditi na TV karticama.
Pozdrav!
Znas u cemu je problem, kad ja rucno iz device menagera skinem sve drajvere i naravno da bih pokrenuo detektovanje kartice od strane sistema idem na opciju scan for hardware change on nadje karticu. Problem je u tome sto windows zna o kojoj kartici je rec i trazi drajvere za bt878 tv card tako da mu ne mogu dati put ka drajverima koje ja hocu jer mi trazi fajl bt878.sys itd... Kad mu instaliram drajvere koje trazi onda sve lepo radi osim zvuka. Sa nekim od mnogih razlicitih drajvera koje sam probao dobijem zvuk ali samo radi jedan kanal i program pocne da brljavi. Ali ima jedan problem kod windowsa koji ti je verovatno poznat a to je da kad instaliras prvi put drajvere za neki hardver i skines ih, on ih sacuva u svoju bazu drajvera pretpostavljam i onda bez
obzira koje mu ti drajvere dajes on uvek trazi one koji su prvo instalirani. Sad upravo razmisljam o tome da te drajvere koje je on zapamtio izbrisem iz baze.
Sta mislis o tome?
Dusan Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke