Prikaz jedne poruke
Stara 8.10.2018, 16:35   #1
triEDGE199X
Novi član
 
Član od: 6.10.2018.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Problem sa 2 monitora

Pozdrav svima, nov sam na forumu.
Imam sledeći problem:
Juče sam od prijatelja nabavio dodatni monitor i povezao ga na kućište kako bih imao 2 monitora radi lakšeg obavljanja posla.
Sve je radilo kako treba dok nisam ušao u LoL, tačnije do loading screen-a u igrici. Od tada mi monitori gube signal na svake 2 sekunde. Tačnije, plave lampice na oba monitora svetle i ne gase se , međutim prvo mi se dešavalo da oba monitota istovremeno izgube sliku na 2 sekunde - ekrani postaju crni, pa da ga dobiju na 2 sekunde. Za to vreme miš mi biva centriran na sredinu primarnog monitora i svi prozori (folder, browser, desni klik menu) bivaju zatvoreni, cak ne mogu da ugasim PC preko Shut Down opcije nego moram na mehanicko dugme OFF. Posle nekog čačkanja u podešavanjima za Display dešava se da je displej na jednom monitoru on, a na drugom crn na svake 2 sekunde. Pored toga svaki put kada prebaci sliku cuje se onaj zvuk kao da sam dodao USB fles/New Hardware.
Inače setup mi je sledeći:
Prvi Monitor - Asus VW193D-B - 19inch 1440x900
Povezan sa VGA+HDMI adapter na HDMI port
Drugi Monitor - S19d300NY - 18.5inch 1366x768
Povezan sa VGA na DVI adapterom na DVI port

Grafička mi je GTX 1050 Ti, Thermaltake napajanje 630W. sistem Windows 7.
Ovaj FLICKER mi se javlja samo kada uđem u Windows, na loading screan-u i u bios-u nemam ovaj problem kada su uključena oba monitora. Testirao sam oba monitora POJEDINAČNO na DVI i HDMI portovima, bez bilo kog od navedenih problema. Procena mi je da je do sistema ili DVI adaptera.
Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom?
triEDGE199X je offline   Odgovor sa citatom ove poruke