Prikaz jedne poruke
Stara 2.11.2017, 17:20   #74
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Forza Horizon 3

Ako hoćeš da tvoja desna palica oponaša trigere da bi imao bolju kontrolu nad gasom i kočnicom, postavi to još u x360ce a u igri ostavi onaj default layout 1.

Kada otvoriš x360ce nađi u desnoj strani prozora polje Stick Axis Y, pored tog polja ti u belom kvadratu piše kako se ta osa zove na tvom gamepadu. Kod mene npr. piše iAxis 6 (i je za inverted) i ja ću dati primer sa tim imenom.

Sada kada znamo ime vertikalne ose na desnoj palici... kliknem na padajući meni pored Right Trigger i odaberem Axis -> Inverted Half -> IHAxis 6. Tako dobijam da mi hod desne palice od centra na gore preuzima funkciju desnog trigera za gas i ako pokreneš palicu, vidiš da svetli triger i ima odziv od 0 do 255.
Onda isto to uradim za levi triger, ali njemu postavim donju polovinu vertikalne ose, tj. Axis -> Half -> HAxis 6. I sada je to kočnica.

Ako se osa kod tebe zove drugačije možda ide drugi redosled, npr. za gas bude obična Axis a za kočnicu iAxis... ali mora uvek da bude Half Axis da bi se koristila samo jedna polovina ose, ako se to omaši bilo bi dok palica miruje kao da je triger konstantno stisnut do pola.

Poslednja ispravka: Aibo (2.11.2017 u 17:28)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Rkoma (3.11.2017)